Մեկ շաբաթում հակառակորդը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 6000 կրակոց
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, նոյեմբերի 22-28-ը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 6000 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանն առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

From November 22 to 28, the Azerbaijani side violated the ceasefire about 300 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic.
During that period Azerbaijani frontline units fired over 6,000 shots at Armenian positions from small arms of various calibers and AGS-17 grenade launchers.
The frontline units of NKR Defense Army control the operational and tactical situation and continue to perform confidently their military duties.