Մեկ շաբաթում հակառակորդը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 6000 կրակոց
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, նոյեմբերի 22-28-ը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 6000 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանն առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана за неделю нарушили режим перемирия около 300 раз
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил в период с 22 по 28 ноября, согласно оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, было зафиксировано порядка 300 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
За указанный период передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия различного калибра, а также гранатомета типа АГС-17 произвели в направлении армянских позиций свыше 6000 выстрелов.
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны НКР владеют оперативно-тактической обстановкой и продолжают с уверенностью нести боевое дежурство.