Արցախի նախագահ. Ոստիկանության յուրաքանչյուր ծառայողից պահանջվում է աշխատել ջանքերի լարումով
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 30-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ոստիկանության ծառայողի օրվա կապակցությամբ: Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, ուղերձում ասված է.
«Ոստիկանության հարգելի՛ աշխատակիցներ և վետերաններ,
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի առթիվ:
Դուք իրականացնում եք դժվարին ու պատասխանատու աշխատանք` կապված մարդու անվտանգության, հասարակական կարգի պահպանության և հասարակական անվտանգության ապահովման, հանցագործությունների և իրավախախտումների նախականխման և կանխման, հանցագործությունների հայտնաբերման և բացահայտման հետ:
Այդ իսկ պատճառով ոստիկանության յուրաքանչյուր ծառայողից պահանջվում է աշխատել ջանքերի լարումով և մեծագույն նվիրվածությամբ ձեր մասնագիտությանը, հարազատ ժողովրդին ու հայրենիքին` բարձր արհեստավարժությամբ իրականացնելով պարտականությունները և արդյունավետորեն լուծելով առաջադրված խնդիրները:
Ոստիկանության աշխատակիցների աշխատանքային և սոցիալական պայմանների բարելավման խնդիրներն այսուհետ էլ կլինեն պետության ուշադրության կենտրոնում:
Թանկագի՛ն բարեկամներ, մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ ձեզ ոստիկանության ծառայողի օրվա առթիվ և մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք»:

Президент НКР Б.Саакян поздравил сотрудников полиции с профессиональным праздником
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 30 ноября направил поздравительное послание по случаю Дня служащего полиции. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
«Уважаемые сотрудники и ветераны полиции!
От имени властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю вас с профессиональным праздником!
Вы выполняете трудную и ответственную работу, связанную с обеспечением безопасности людей, охраной общественного порядка и обеспечением общественной безопасности, профилактикой и предупреждением преступлений и правонарушений, выявлением и раскрытием преступлений.
Именно поэтому каждый сотрудник полиции должен работать с полным напряжением сил и большой преданностью своей профессии, родному народу и родине, высокопрофессионально выполняя свои обязанности и эффективно решая поставленные задачи.
Вопросы улучшения рабочих и социальных условий сотрудников полиции и впредь будут в центре внимания государства.
Дорогие друзья! Вновь поздравляю вас с Днем служащего полиции и желаю мира, крепкого здоровья и всех благ!»