Արցախի նախագահ. Ոստիկանության յուրաքանչյուր ծառայողից պահանջվում է աշխատել ջանքերի լարումով
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 30-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ոստիկանության ծառայողի օրվա կապակցությամբ: Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, ուղերձում ասված է.
«Ոստիկանության հարգելի՛ աշխատակիցներ և վետերաններ,
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի առթիվ:
Դուք իրականացնում եք դժվարին ու պատասխանատու աշխատանք` կապված մարդու անվտանգության, հասարակական կարգի պահպանության և հասարակական անվտանգության ապահովման, հանցագործությունների և իրավախախտումների նախականխման և կանխման, հանցագործությունների հայտնաբերման և բացահայտման հետ:
Այդ իսկ պատճառով ոստիկանության յուրաքանչյուր ծառայողից պահանջվում է աշխատել ջանքերի լարումով և մեծագույն նվիրվածությամբ ձեր մասնագիտությանը, հարազատ ժողովրդին ու հայրենիքին` բարձր արհեստավարժությամբ իրականացնելով պարտականությունները և արդյունավետորեն լուծելով առաջադրված խնդիրները:
Ոստիկանության աշխատակիցների աշխատանքային և սոցիալական պայմանների բարելավման խնդիրներն այսուհետ էլ կլինեն պետության ուշադրության կենտրոնում:
Թանկագի՛ն բարեկամներ, մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ ձեզ ոստիկանության ծառայողի օրվա առթիվ և մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք»:

On 30 November Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory address in connection with the Police Officer Day, according to the press service of Artsakh President’s Office.
“Dear Police officers and veterans,
On behalf of the Artsakh Republic authorities and myself personally I convey cordial congratulations on your professional holiday, the Police Officer Day.
The work you carry out to guard national security, maintain public order and ensure public safety, prevent and deter crime and violations of law, detect and disclose offenses is full of challenges and responsibility.
This is precisely why the policemen are required to adopt all-out effort and show profound devotion to their profession, native people and the Homeland, exercise duties with enhanced skills and efficiently solve the set tasks.
Issues of improving working and social conditions of police staff will further on be in the limelight of the state.
Dear friends! Once again I congratulate you on the Police Officer Day and wish you peace, good health and all the best”.