Հանցավորության դեմ պայքարը պետք է լինի հետևողական. Բակո Սահակյան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 30-ին մասնակցել է Ոստիկանության ծառայողի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ Երկրի ղեկավարը շնորհավորել է համակարգի աշխատակիցներին ու վետերաններին և պետական պարգևներ ու կոչումներ շնորհել մի խումբ ծառայողների:
Իր խոսքում նախագահը նշել է, որ հանցավորության դեմ պայքարը պետք է լինի հետևողական ու կրի շարունակական բնույթ՝ հավելելով, որ այն անձնակազմից պահանջում է լուրջ պատրաստվածություն ու արհեստավարժության բարձր մակարդակ, նվիրվածություն և պատասխանատվություն ծառայողական պարտականությունները կատարելու ընթացքում:
Բակո Սահակյանն ընգծել է, որ համակարգի առջև ծառացած խնդիրները եղել են և կմնան պետության ուշադրության կենտրոնում, և իշխանությունները կանեն հնարավորը ոստիկանների աշխատանքային ու սոցիալական պայմանների բարելավման ուղղությամբ:

On 30 November Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) Republic President Bako Sahakyan partook at a solemn event held in connection with the Police Worker Day, the press service of Artsakh President Office said.
The Head of the State congratulated the policemen as well as the veterans of the system, handed in state awards and conferred titles on a group of servicemen.
In his speech the President noted that combatting crime must be consistent and of continuous nature, adding that it required from the staff serious grounding and high-level professionalism, devotion and responsibility while carrying out their duties.
Bako Sahakyan emphasized that issues faced by the Police had always been and would remain at the spotlight of the state, and the authorities would do everything possible to improve working and social conditions of the policemen.