Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց
Դեկտեմբերի 2-ին և լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 50 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից:
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 1-ին և լույս 2-ի գիշերը հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել էր շուրջ 60 անգամ, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել էր ավելի քան 1000 կրակոց:

Накануне, 2 декабря, и в ночь на 3 декабря на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано около 50 случаев нарушения ВС Азербайджана режима перемирия. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 1000 выстрелов.
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны НКР владеют оперативной обстановкой и продолжают с уверенностью нести боевое дежурство.