Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց
Դեկտեմբերի 2-ին և լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 50 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից:
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 1-ին և լույս 2-ի գիշերը հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել էր շուրջ 60 անգամ, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել էր ավելի քան 1000 կրակոց:

Yesterday, on December 2, and the night of December 3 the Azerbaijani side violated the ceasefire about 50 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic.
During that period Azerbaijani frontline units fired over 1,000 shots at Armenian positions from small arms of various calibers.
The frontline units of NKR Defense Army control the operational situation and continue performing confidently their military duties.