Աշոտ Ահարոնյան. Ընտրախախտումների վերաբերյալ բոլոր ահազանգերին ընթացք է տրվում
Ոստիկանությունը մշտադիտարկում է իրականացնում սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի ընթացքում ընտրախախտումների ահազանգերի վերաբերյալ:
«Մենք հետևում ենք լրատվամիջոցներին, սոցիալական ցանցերում եղած հայտարարություններին, հասարակական կազմակերպությունների ահազանգերին: Ստացված բոլոր ահազանգերին ընթացք է տրվում»,-Panorama.am-ին ասաց ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը:
Ոստիկանությունից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ դեկտեմբերի 6-ի ժամը 14-ի դրությամբ ոստիկանության «Թեժ գծով» ստացվել է 26 զանգ՝ 10-ը մարզերից, 16-ը՝ Երևան քաղաքից:
«Երևանին մերձակա մի քանի տարածքների բնակիչներ հայտնել են, որ գործի բերումով գտնվում են Երևանում և ցանկանում են տեղեկանալ, թե Երևանում կարո՞ղ են մասնակցել հանրաքվեին»,-ահազանգերի բովանդակությունը ներկայացրեցին ոստիկանությունից:
Մեկ այլ քաղաքացի հայտնել է, թե 1931 թ. ծնված քույրը մահացած է, սակայն նրա անունը կա քվեարկության ցուցակներում:
Մի խումբ քաղաքացիներ ցանկանում էին տեղեկանալ, թե որ ընտրատարածքներում են իրենք գրանցված:
Մի քաղաքացի էլ գնալով ընտրատեղամաս՝ հայտնաբերել է, որ իր անունը բացակայում է ընտրացուցակներից:
Մի շարք քաղաքացիներ խնդրել են տրամադրել անձնագրային և վիզաների վարչության հեռախոսահամարը: Ոստիկանության ներկայացուցչի խոսքով,  «Թեժ գծով» ստացված բոլոր հարցերին տրվել է անհրաժեշտ տեղեկատվություն:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի նախապատրաստման և անցկացման ընթացքում ոստիկանության գործառույթներին առնչվող հարցերին արագ արձագանքելու նպատակով դեկտեմբերի 5-ից ոստիկանությունում գործում է բազմուղի «Թեժ գիծ»՝ 010-54-69-12, 010-54-69-14 հեռախոսահամարներով:Միջազգային դիտորդական առաքելությունների համար՝ անգլերեն և ֆրանսերեն լեզուներով, գործում է 010-52-42-28 հեռախոսահամարը, ԱՊՀ դիտորդական առաքելությունների հետ կապի համար՝ ռուսերեն լեզվով՝ 010-57-31-39 հեռախոսահամարը:

The Armenian police are monitoring all the calls about voting irregularities during the referendum on constitutional amendments.
“We are following mass media reports, statements on the social media, and alarm calls of NGOs. All the calls have been examined,” the head of the press service of Armenian police Ashot Aharonyan told Panorama.am.
Panorama.am learned that the police hot line received 26 calls calls from 10 Armenian regions and 16 calls from the city of Yerevan as of 2:00 pm December 6, “Residents of several areas adjacent to Yerevan said they came to Yerevan on business and they would like to know if they could vote in the referendum in Yerevan, “ the police employee said regarding the contents of phone calls.
A citizen informed the police that he saw the name of his late sister born in 1931 in a voter list.
A group of citizens wanted to get information about the electoral districts they were registered in.
A man found out at the polling station that he was not included in the voter list.
Several citizens asked for the phone numbers of Visa and Passport Department of the Armenian Police. The police official said that information was provided in response to all the calls made to the hotline.
As was reported, on December 5 the police launched a hotline on 010-54-69-12 and 010-54-69-14 in order to respond promptly to questions related to the preparation and conduct of the constitutional referendum in Armenia. An English and French speaking hotline 010-52-42-28 is available for international observer missions, and a Russian speaking hotline 010-57-31-39 is available for CIS observer missions.