Սերժ Սարգսյանը չի ասել, թե ում է վստահելու ապագա ԱԺ նախագահի պաշտոնը. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով՝ սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեից առաջ ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանն իր վստահությունը վայելող մի քանի մտերիմների հետ զրույցում ներկայացրել է հետագա ծրագրերը. այն է` ինքը դառնալու է ՀՀ վարչապետ: Բայց մինչ այդ Սարգսյանն ասել էր, թե սահմանադրական հանրաքվեից հետո իրենք ակտիվորեն պետք է պատրաստվեն 2017 թվականի խորհրդարանական ընտրություններին: Սերժ Սարգսյանը պնդել է, որ պետք է ամեն կերպ ԱԺ-ում մեծամասնություն ստանան: Իսկ 2018 թվականի ապրիլի 9-ից հետո, երբ կավարտվի իր պաշտոնավարման ժամկետը, ըստ ՀՀԿ առաջնորդի ծրագրի՝ ինքը կհայտարարի հանգստի մեկնելու մասին:
«Ժողովուրդ»-ի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ այդ ընթացքում ՀՀԿ-ականները կնախաձեռնեն Սերժ Սարգսյանին «ազգովի խնդրելու» գործընթացը, որպեսզի նա ակտիվ քաղաքականությունից չհեռանա և ստանձնի վարչապետի պաշտոնը: Սակայն ամենաուշագրավն այն է, որ Սերժ Սարգսյանն իր ապագա ծրագրերը ներկայացնելիս չի ասել, թե ում է վստահելու ապագա ԱԺ նախագահի պաշտոնը:

«Жоховурд»: Саргсян не сказал, кому доверит пост спикера парламента Армении
Газета «Жоховурд» пишет, что до референдума по конституционным реформам президент Армении, председатель Республиканской партии Серж Саргсян в беседе с приближенными ему людьми заявил, что станет премьер-министром. Он также отметил, что после реформ необходимо активно готовиться к парламентским выборам 2017 года, и сформировать большинство. После 9 апреля 2018 года, когда завершится срок полномочий Саргсяна на посту президента, согласно программе главы РПА, он объявит об уходе на отдых.
По сведениям источников издания, в этот период представители Республиканской партии инициируют процесс возвращения С.Саргсяна, чтобы он не уходил из активной политики и занял пост премьера.
При этом, С.Саргсян, говоря о своих планах, не сказал, кому будет доверен пост спикера парламента Армении.