Սերժ Սարգսյանը չի ասել, թե ում է վստահելու ապագա ԱԺ նախագահի պաշտոնը. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով՝ սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեից առաջ ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանն իր վստահությունը վայելող մի քանի մտերիմների հետ զրույցում ներկայացրել է հետագա ծրագրերը. այն է` ինքը դառնալու է ՀՀ վարչապետ: Բայց մինչ այդ Սարգսյանն ասել էր, թե սահմանադրական հանրաքվեից հետո իրենք ակտիվորեն պետք է պատրաստվեն 2017 թվականի խորհրդարանական ընտրություններին: Սերժ Սարգսյանը պնդել է, որ պետք է ամեն կերպ ԱԺ-ում մեծամասնություն ստանան: Իսկ 2018 թվականի ապրիլի 9-ից հետո, երբ կավարտվի իր պաշտոնավարման ժամկետը, ըստ ՀՀԿ առաջնորդի ծրագրի՝ ինքը կհայտարարի հանգստի մեկնելու մասին:
«Ժողովուրդ»-ի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ այդ ընթացքում ՀՀԿ-ականները կնախաձեռնեն Սերժ Սարգսյանին «ազգովի խնդրելու» գործընթացը, որպեսզի նա ակտիվ քաղաքականությունից չհեռանա և ստանձնի վարչապետի պաշտոնը: Սակայն ամենաուշագրավն այն է, որ Սերժ Սարգսյանն իր ապագա ծրագրերը ներկայացնելիս չի ասել, թե ում է վստահելու ապագա ԱԺ նախագահի պաշտոնը:

Zhoghovurd: Sargsyan did not say who to be entrusted with post of Armenian parliament speaker
‘Zhoghovurd’ paper writes that prior to the referendum on the constitutional reform, Armenian President, Chairman of the Republican Party of Armenia (RPA) Serzh Sargsyan said in a conversation with his associates that he would become prime minister. He also underlined the need to actively prepare for the 2017 parliamentary elections after the reform and to form a majority. After April 9, 2018, when the term of Sargsyan ends, in accordance with the program of RPA’s head, he will announce his intention to go into retirement. According to the newspaper’s source, during that period members of Republican Party will initiate the process of S. Sargsyan’s return so that he would not quite active politics and could become prime minister.
Serzh Sargsyan, when speaking about his plans, did not name the person to whom he will entrust the post of Armenian parliament speaker.