1995-ից հետո, ես չեմ հիշում մի ընտրություն, որի ավարտից հետո չհայտարարեն կեղծիքների մասին: Լրագրողների հետ հանդիպմանն անդրադառնալով հանրաքվեի արդյունքներին ու դրանց շուրջ հնչած հայտարարություններին՝ ասաց քաղաքագետ, «Կովկաս» ինստիտուտի տնօրեն Ալեքսանդր Իսկանդարյանը:
«1990-91 թվականից հետո ես չեմ հիշում մի ընտրություն, որի արդյունքներն ընդունելի լինեն հասարակության ու քաղաքական ուժերի համար»,-ասաց նա:
Ինչ վերաբերում է հանրաքվեին հաջորդող շրջանին, ապա Իսկանդարյանի գնահատմամբ, մեզ բավականին հետաքրքիր շրջան է սպասվում. «Երբ գործում է հին սահմանaդրությունը, միաժամանակ ընդունվել է նորը»:

Александр Искандарян: После конституционного референдума в Армении будет довольно интересный период
«Я не помню ни одни выборы, начиная с 1995 года, после которых не говорили бы о фальсификациях», – заявил сегодня на пресс-конференции директор «Института Кавказа», политолог Александр Искандарян, коснувшись состоявшегося 6 декабря в Армении референдума по изменениям в Конституцию РА и его итогов.
«И я не помню ни одни выборы после 90-91 гг., результаты которых принимались бы обществом и политическими силами», – добавил он.
Что же касается наступившего после конституционного референдума периода, то, по словам политолога, дальше будет довольно интересный период.
«Нам предстоит период, в котором еще действует старая Конституция, но уже принята новая», – сказал Александр Искандарян.