Beeline–ը և ՄԶՀ ամփոփել են «Գիտելիք հանուն բարեկեցության» ծրագրի արդյունքները
Beeline-ը Մանկական զարգացման հիմնադրամի հետ համատեղ ամփոփել են «Գիտելիք հանուն բարեկեցության» ծրագրի արդյունքները։ Ծրագրի նպատակն է խթանել ներառական կրթության զարգացումը Հայաստանի մարզերում և Երևանում և աջակցել հաշմանդամություն ունեցեղ երեխաներին ինտեգրվել հասարակություն։ Այս մասին հայտնում են «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից:
«Գիտելիք հանուն բարեկեցության» ծրագրի շրջանակում բացվել են թվով 10 «Beeline երեխաների զարգացման անկյուններ», ներառական կրթությամբ զբաղվող մասնագետներն անցել են վերապատրաստման բարձրակարգ դասընթացներ և խորհրդատվություն: Բացված  կենտրոնները զինվել են հատուկ զարգացնող խաղերով և գրականությամբ, երեխաներին տրամադրվել են Մանկական զարգացման հիմնադրամի կողմից արտադրված զարգացնող խաղեր։
Ծրագրի շրջանակում Երևանում նաև ստեղծվել է «Հաջողակների ակումբ», որի մասնակիցները 14-17 տարեկան երիտասարդներ են։ Նրանց հետ պարբերաբար անց են կացվում հանդիպումներ, որոնց ընթացքում քննարկվում են հաջողակ դառնալու հնարավորությունները, հաջողության հասնելու տարբեր մոտեցումները, ինքնաճանաչման և  ինքնադրսևորման հնարավորությունները։
Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը ողջունեց բոլոր ներկաներին և իր խորին շնորհակալություն է հայտնել ծրագրի բոլոր մասնակիցներին. «Beeline–ն իր սոցիալական պատասխանատվության շրջանակում մշտապես իրականացնում է ծրագրեր, որոնք ուղղված են կրթության զարգացմանը և երեխաների աջակցմանը։ Հաշմանդամության խնդիրներ ունեցող երեխաները մի փոքր ավելի շատ ունեն մեր ուշադրության և հոգատարության կարիքը։ Ուրախ եմ, որ մեզ հաջողվեց այս ծրագրի շնորհիվ բազմաթիվ երեխաներին օգնել փոխելու իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը»։
«Մանկական զարգացման հիմնադրամը կարևորում է առանձնահատուկ կրթության պայմանների կարիք ունեցող երեխաների ներառումը  և ծրագրերի միջոցով աջակցում ներառման գործընթացներին: Հատկանշական է,  որ մեր գործընկեր Beeline–ը կարևորում  է  նման ծրագրերի նախաձեռնումը և խթանում մարզերում հատուկ կարիք ունեցող երեխաների ներառման գործընթացին հասարակություն։ Ցանկանում եմ, իմ խորին երախտագիտությունը հայտնել Հայաստանում Beeline-ին, մասնավորապես Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինին՝ երեխաների զարգացման և ուսուցման ոլորտում մեծ ներդրում ունենալու և Հայաստանում Beeline-ի Հասարակայնության հետ կապերի թիմին՝ երկարատև և արդյունավետ համագործակցության համար, և հանձնել մեր շնորհակալագրերը», - ասել է Մանկական զարգացման հիմնադրամի տնօրեն Լուսինե Սիմոնյանը:
«Գիտելիք հանուն բարեկեցության» ծրագրի շրջանակում հունվար ամսին կներկայացվեն  երկու նոր հայալեզու բջջային խաղ հավելված։ «Our Day»՝ առաջին հայալեզու զարգացնող խաղը ստեղծվել է 5-7 տարեկան երեխաների համար։ Այս խաղը նպաստում է երեխայի խոսքի, ճանաչողության զարգացմանը, ինչպես նաև ուսուցանում է առօրյայում իրականացվող գործողությունների հաջորդականությունը, դրանք իրականացնելու հմտությունները։ «Let’s think» տրամաբանական խաղը ստեղծվել է դպրոցահասակ երեխաների համար և նպատակ ունի զարգացնել երեխայի տրամաբանությունը և քննադատական մտածողությունը։
Երեխաների զարգացմանը և ուսուցմանը նպաստող այս խաղային հավելվածները նախատեսված են անդրոիդ համակարգի համար և անվճար հասանելի կլինեն «Google Store»-ում:

В Армении подведены итоги проекта по развитию инклюзивного образования – «Знания во имя процветания»
17:16 17/12/2015
Beeline и Фонд детского развития подвели итоги проекта «Знания во имя процветания». Как передает пресс-служба компании, цель программы – развитие инклюзивного образования в областях РА и Ереване и содействие интеграции детей с инвалидностью в общество.
В рамках проекта «Знания во имя процветания» были открыты 10 «Уголков детского развития Beeline», а специалисты, работающие с детьми, прошли узкопрофильные курсы повышения квалификации. Центры детского развития были оснащены специализированными игрушками и литературой, а детям были розданы развивающие игры и принадлежности.
В рамках программы, в Ереване также был создан «Клуб удачливых», в который вошли дети от 14 до 17 лет. С участниками клуба регулярно проводятся встречи, во время которых обсуждаются пути достижения успеха, а также проводятся  мастер-классы с профессионалами и лидерами мнений в той или иной сфере. В клубе также практикуются различные актуальные методики самовыражения и самопознания.
Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин поприветствовал присутствующих и выразил благодарность всем участникам проекта: «Beeline в рамках социальной корпоративной политики компании постоянно реализует проекты, направленные на развитие образования и помощь детям. Дети с инвалидностью нуждаются в нашем внимании еще больше, и я рад, что благодаря этому проекту мы помогли многочисленным детям изменить свою жизнь к лучшему».
«Фонд детского развития придает особую важность процессу интеграции детей с особыми образовательными потребностями в общество. Примечательно, что и наш партнер – Beeline – также осознает важность реализации подобных проектов в регионах и помогает детям быстрее и качественнее пройти этот нелегкий путь интеграции в общество. Выражаю искреннюю признательность Beeline, в частности, генеральному директору Андрею Пятахину и PR–команде компании за долгосрочное и продуктивное сотрудничество и в связи с этим хочу вручить благодарственные грамоты от нашего фонда», – отметила Люсине Симонян, директор Фонда детского развития.
Отмечается также, что в рамках проекта «Знания во имя процветания» в январе 2016 года будут запущены две мобильные игры–приложения на армянском языке. Первая – развивающая «Our Day» – станет первым армяноязычным приложением с развивающей тематикой для детей 5-7 лет. Эта игра способствует развитию речи и когнитивного развития ребенка. Вторая – интеллектуальная «Let’s think» – создана для школьников и направлена на развитие логики и критического мышления ребенка.
Эти игры-приложения разработаны для платформы Android и будут доступны бесплатно в Google Store.