Ստամբուլի Սաբիհա Գոկչեն օդանավակայանում չորեքշաբթի տեղի ժամանակով 2:05-ին պայթյուն է որոտացել, ինչի հետևանքով տուժել են երկու հավաքարարներ: Այս մասին հաղորդում է Reuters գործակալությունը:
Պայթյունը տեղի է ունեցել օդանավերի կայանման վայրում: Տուժած հավաքարարներից մեկի վիճակը գնահատվում է ծանր:
Ստամբուլի ոստիկանությունը դեպքի կապակցությամբ դիտարկում է հնարավոր բոլոր տարբերակները, այդ թվում` ահաբեկչությունը:
Ներկայումս օդանավակայանում անվտանգության միջոցառումները խստացված են, դեպքի վայրում աշխատում են ոստիկանական ջոկատները: Մասնագետները ստուգում են տեղանքը այլ պայթուցիկ իրերի առկայությունը պարզելու համար:

Airplane cleaner killed in blast at Istanbul airport
An airplane cleaner at Istanbul's Sabiha Gokcen airport has died of injuries suffered Wednesday in an explosion aboard an aircraft, a Turkish news agency said, according to the Associated Press.
The cause of the blast, which also injured a second cleaner, was not clear.
The private Dogan news agency reported the death of the female cleaner.
Pegasus Airlines, a Turkish carrier, said the blast occurred at 2:05 a.m. Wednesday (7:05 p.m. EST Tuesday) when no passengers were aboard, and that operations were continuing normally.
Turkey's state-run Anadolu Agency said police armed with rifles and wearing protective vests imposed tight security at entrances to the airport after the blast, searching vehicles in the area.