«Հայ-իրանական միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի 13-րդ նիստին մասնակցելու նպատակով Հայաստան է այցելել ԻԻՀ էներգետիկայի նախարար Համիդ Չիթչիանը»,-այդ մասին հաղորդում է իրանական «ԻՌՆԱ» լրատվական գործակալությունը:
Համաձայն հաղորդագրության՝ Համիդ Չիթչիանի Երևան կատարած այցի ընթացքում էներգետիկայի, առևտրի, մշակույթի և բնապահպանության բնագավառում համագործակցության մասին փոխըմբռնման հուշագիր կստորագրվի:
«ԻՌՆԱ»-ի փոխանցմամբ՝ բացի միջկառավարական նիստից՝ Երևանում տեղի կունենա նաև Իրան-Հայաստան-Վրաստան-Ռուսաստան քառակողմ հանդիպում, որի ընթացքում կքննարկվի էլեկտրաէներգիայի փոխանակմանն առնչվող հարցեր:

В Ереване состоится четырехсторонняя встреча Иран – Армения – Грузия – Россия
В Армению прибыл министр энергетики Ирана Хамид Читчиян для участия в 13-м заседании Совместной армяно-иранской межправительственной комиссии. Об этом сообщает иранское информационное агентство ИРНА.
Согласно информации, в ходе визита Хамида Читчияна в Ереван будет подписан меморандум о взаимопонимании, который будет охватывать сотрудничество в сферах энергетики, торговли, культуры и охраны окружающей среды.
Как передает информагентство ИРНА, кроме заседания армяно-иранской межправительственной комиссии, в Ереване также состоится четырехсторонняя встреча Иран – Армения – Грузия – Россия, во время которой будут обсуждаться вопросы, связанные с обменом электроэнергией.