«Հայ-իրանական միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի 13-րդ նիստին մասնակցելու նպատակով Հայաստան է այցելել ԻԻՀ էներգետիկայի նախարար Համիդ Չիթչիանը»,-այդ մասին հաղորդում է իրանական «ԻՌՆԱ» լրատվական գործակալությունը:
Համաձայն հաղորդագրության՝ Համիդ Չիթչիանի Երևան կատարած այցի ընթացքում էներգետիկայի, առևտրի, մշակույթի և բնապահպանության բնագավառում համագործակցության մասին փոխըմբռնման հուշագիր կստորագրվի:
«ԻՌՆԱ»-ի փոխանցմամբ՝ բացի միջկառավարական նիստից՝ Երևանում տեղի կունենա նաև Իրան-Հայաստան-Վրաստան-Ռուսաստան քառակողմ հանդիպում, որի ընթացքում կքննարկվի էլեկտրաէներգիայի փոխանակմանն առնչվող հարցեր:

Iran’s Energy Minister Hamid Chitchian has arrived in Armenia for participation of the 13 sitting of Iran-Armenia Intergovernmental Commission, IRNA news agency reported.
During H. Chitchian’s visit to Yerevan, a memorandum of understanding will be signed. The memorandum will cover a variety of spheres such as energy, trade, culture, and environmental protection.
According to IRNA, in addition to the sitting of Iran-Armenia Intergovernmental Commission, Yerevan will host Iran-Armenia-Georgia-Russia quadrilateral meeting, during which issues related to electricity swap will be discussed.