Հակառակորդը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 500 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Դեկտեմբերի 24-ին և լույս 25-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հիմնականում պահպանվել է առաջնագծում հաստատված հարաբերական անդորրը: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը կիրառել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և առաջնագծի ողջ երկայնքով շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций свыше 500 выстрелов
Накануне, 24 декабря, и ночь на 25 декабря на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил в основном сохранялось установившееся на передовой относительное затишье. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период ВС Азербайджана использовали стрелковое оружие различного калибра, произведя в направлении армянских позиций свыше 500 выстрелов.
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны НКР воздерживались от ответных действий и по всему периметру передовой продолжили с уверенностью нести боевое дежурство.