Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր այցելել է Մարտակերտի շրջան և մասնակցել Կաշենի հարստացուցիչ ֆաբրիկայի բացման հանդիսավոր արարողությանը: Այս մասին հայտնում է Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ գործարանի շահագործումը կբացի նոր աշխատատեղեր, հնարավորություն կտա ժամանակակից տեխնոլոգիաների կիրառմամբ արդյունավետորեն օգտագործել մեր հանրապետության բնական ռեսուրսները՝ ապահովելով Արցախի սոցիալ-տնտեսական զարգացումը:
Միջոցառմանը ներկա են եղել Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

On 26 December Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the Martakert region and partook at a solemn event of opening the Kashen enrichment plant, the presidential press service reported.
President Sahakyan noted that the operation of the plant would open new working places, enable the efficient usage of the republic’s natural resources by applying modern technologies to secure socioeconomic development of Artsakh.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, National Assembly chairman Ashot Ghoulyan, prime-minister Arayik Haroutyunyan and other officials were present at the event.