Մուտք ենք գործում 2016 թվական՝ նոր հաջողություններ արձանագրելու հաստատակամությամբ. ՀՀ վարչապետ
Մենք հրաժեշտ ենք տալիս 2015 թվականին: Ժամեր անց այն պատմություն կդառնա: Գալիք՝ 2016 թվականը հոբելյանական տարի է հայ ժողովրդի համար: Մենք հանդիսավորությամբ նշելու ենք Հայաստանի Հանրապետության անկախության հռչակման քսանհինգերորդ տարեդարձը: Այն խորհրդանշում ու ամփոփում է մեր ժողովրդի դարավոր իղձերը և թանկ է բոլորիս համար: Վստահ եմ՝ մեր միասնականությամբ ու հավաքական ուժի շնորհիվ, Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանի գլխավորությամբ՝ մենք շարունակելու ենք հանդուրժողականության և փոխվստահության մթնոլորտում համատեղ քայլերով շարժվել առաջ, կառուցել բարեկեցիկ և ապահով Հայաստան՝ հանուն մեր պետականության ամրապնդման և անկախության հարատևման:
Գաղտնիք չէ, որ 2015 թվականն աշխարհաքաղաքական և տնտեսական բարդ իրավիճակներով ու զարգացումներով լեցուն տարի էր: Հայաստանը ևս անմասն չմնաց արտաքին մարտահրավերների բացասական ազդեցությունից: Ի հեճուկս ոչ լավատեսական կանխատեսումների՝ ռեսուրսների և ջանքերի կենտրոնացման, կառավարության վստահ և հաշվարկված քայլերի արդյունքում մենք կարողացանք դիմակայել դժվարություններին և ապահովել տնտեսական աճ:
2016 թվականին կառավարությունը շարունակելու է հետևողական ջանքեր գործադրել Հայաստանի Հանրապետության յուրաքանչյուր քաղաքացու կյանքի որակի և պայմանների բարելավման ուղղությամբ: Համոզված եմ, որ մեր երկիրը՝ կառավարության նպատակային և հստակ գործողությունների շնորհիվ մրցունակ տնտեսությամբ շարունակելու է հաստատուն կերպով առաջ ընթանալ` դեպի ավելի հզոր և ժողովրդավարական Հայաստան:
Մենք մուտք ենք գործում 2016 թվական՝ նոր հաջողություններ արձանագրելու հաստատակամությամբ: Նոր տարում խաղաղություն եմ մաղթում մեր ժողովրդին: Ձեզ ու ձեր ընտանիքներին ցանկանում եմ երջանկություն, քաջառողջություն և սեր: Թո՛ղ յուրաքանչյուրիս ընտանիքում և մեր սիրելի հայրենիքում միշտ միասնություն ու կայունություն լինի: Բոլորս միասին զարգացնենք ու հզորացնենք Հայաստանի Հանրապետությունը, շենացնենք ու կենսունակ պահենք մեր երկիրը: Առանձնահատուկ ուզում եմ շնորհավորել մեր հայրենիքի պաշտպաններին, անձնազոհությամբ ու նվիրումով մեր երկրի սահմանները անառիկ պահող զինվորներին ու սպաներին: Աստված ձեզ, մեզ, բոլորիս պահապան:

Премьер Армении: Мы вступаем в 2016 год с твердой решимостью зафиксировать новые успехи
Мы вступаем в 2016 год с твердой решимостью зафиксировать новые успехи. Об этом говорится в новогоднем обращении премьер-министра Армении Овика Абраамяна.
Текст обращения Овика Абраамяна приводит пресс-служба правительства РА:
Мы прощаемся с 2015 годом. Пройдут часы, и он станет историей. Наступающий 2016 год – юбилейный для армянского народа. Мы будем торжественно отмечать двадцать пятую годовщину провозглашения Независимости Республики Армения. Она символизирует вековые чаяния нашего народа, подводит их итоги и дорога для всех нас. Уверен, что нашим единством и благодаря коллективной силе, во главе с президентом Республики Армения Сержем Саргсяном мы продолжим в атмосфере терпимости и взаимного доверия совместными шагами двигаться вперед, строить благополучную и безопасную Армению во имя укрепления нашей государственности и долговечности независимости.
Не секрет, что 2015 год был полон сложных геополитических и экономических ситуаций и развитий. Армения тоже не осталась в стороне от негативного влияния внешних вызовов. Вопреки пессимистичным прогнозам, в результате централизации ресурсов и усилий, уверенных и просчитанных шагов правительства мы сумели противостоять трудностям и обеспечить экономический рост.
В 2016 году правительство продолжит прилагать последовательные усилия в направлении улучшения качества и условий жизни каждого гражданина Республики Армения. Убежден, что наша страна благодаря целевым и четким действиям правительства продолжит твердо двигаться вперед – к более могучей и демократической Армении с конкурентоспособной экономикой.
Мы вступаем в 2016 год с твердой решимостью зафиксировать новые успехи. В Новом году желаю мира нашему народу. Вам и вашим семьям желаю счастья, крепкого здоровья и любви. Пусть в семье каждого из нас и на нашей любимой родине всегда будут единство и стабильность. Все вместе будем развивать и укреплять Республику Армения, обустраивать нашу страну и сохранять ее жизнеспособной. Хочу особо поздравить защитников нашего Отечества, солдат и офицеров, самоотверженно и преданно обеспечивающих неприступность границ нашей страны. Да хранит Бог вас и всех нас.