Այսօր կրակոցներ են հնչել Արմավիրի մարզում, մահացել է Արմավիրի մարզի Տարոնիկ գյուղի բնակիչ, 22-ամյա Արամ Կարապետյանը, Երևանի թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց է տեղափոխվել Տարոնիկ գյուղի բնակիչ, 35-ամյա Արմեն Խլղաթյանը, ով հրազենային վնասվածք է ստացել ձախ ազդրի շրջանում: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին ոստիկանության լրատվական ծառայությունց:
Պարզվել է, որ այսօր ժամը 00:10-ի սահմաններում, մի խումբ անձինք եղել են Երևան-Էջմիածին ավտոճանապարհին գտնվող «Մուսալեռ» ռեստորանային համալիրում, որտեղ էլ անհայտ անձը հրազենով կրակոցներ է արձակել Ա. Կարապետյանի և Ա. Խլղաթյանի ուղղությամբ:

В ресторанном комплексе в Армавирской области Армении произошла стрельба
Один человек погиб и еще один получил ранение в результате стрельбы в ресторанном комплексе в Армавирской области Армении. Об этом сообщили Panorama.am в пресс-службе Полиции РА.
Как выяснилось, сегодня около 00:10 группа лиц находилась в расположенном у автомагистрали Ереван-Эчмиадзин ресторанном комплексе «Мусалер», где неизвестный открыл стрельбу из огнестрельного оружия в направлении 22-летнего жителя села Тароник Армавирской области РА Арама Карапетяна и 35-летнего жителя того же села Армена Хлгатяна.
А. Карапетян скончался, а А.Хлгатян получил огнестрельное ранение в области левого бедра и был доставлен в Университетскую клиническую больницу №1 Еревана.