Այսօր բանակի կենտրոնական հավաքակետում կազմակերպվել է հանդիսավոր միջոցառում` նվիրված 2016թ. զորակոչի առաջին խմբաքանակի ընդունմանը: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Իրենց սահմանադրական պարտքը կատարած զինվորներին փոխարինելու եկած երիտասարդներին հայրենյաց պաշտպաններ դառնալու կապացությամբ շնորհավորելու էին եկել բարձրաստիճան սպաներ` ԼՂՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանի գլխավորությամբ, արցախյան գոյամարտի վետերաններ, հայ առաքելական եկեղեցու և հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:
Բանակի հրամանատարը նախ` շնորհավորել է նորակոչիկներին հանրապետության զինված ուժերի շարքերը համալրելու առթիվ, այնուհետև վերջիններիս տվել ծառայության ճիշտ և արդյունավետ կազմակերպման համար անհրաժեշտ ցուցումներ:
Հանդիսավոր միտինգի ավարտին անցկացված վիճակահանության արդյունքներով՝ նորակոչիկներն ընտրել են իրենց հետագա ծառայության վայրը:

Глава Минобороны НКР поздравил новобранцев и дал указания по обеспечению эффективной службы
Минобороны Нагорно-Карабахской Республики сообщает о торжественном мероприятии, состоявшемся сегодня в Центральном сборном пункте по случаю приема первой группы призывников 2016 года.
Поздравить новобранцев пришли высокопоставленные офицеры во главе с министром обороны НКР, командующим Армией обороны республики, генерал-лейтенантом Левоом Мнацаканяном, а также ветераны Карабахской войны, представители Армянской Апостольской Церкви (ААЦ) и общественных организаций.
Командующий Армией обороны НКР поздравил новобранцев в связи с их вступлением в ряды вооруженных сил и дал им необходимые указания для организации надлежащей и эффективной службы.
В результате проведенной жеребьевки в конце торжественного собрания новобранцы выбрали место предстоящей службы.