Այսօր բանակի կենտրոնական հավաքակետում կազմակերպվել է հանդիսավոր միջոցառում` նվիրված 2016թ. զորակոչի առաջին խմբաքանակի ընդունմանը: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Իրենց սահմանադրական պարտքը կատարած զինվորներին փոխարինելու եկած երիտասարդներին հայրենյաց պաշտպաններ դառնալու կապացությամբ շնորհավորելու էին եկել բարձրաստիճան սպաներ` ԼՂՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանի գլխավորությամբ, արցախյան գոյամարտի վետերաններ, հայ առաքելական եկեղեցու և հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:
Բանակի հրամանատարը նախ` շնորհավորել է նորակոչիկներին հանրապետության զինված ուժերի շարքերը համալրելու առթիվ, այնուհետև վերջիններիս տվել ծառայության ճիշտ և արդյունավետ կազմակերպման համար անհրաժեշտ ցուցումներ:
Հանդիսավոր միտինգի ավարտին անցկացված վիճակահանության արդյունքներով՝ նորակոչիկներն ընտրել են իրենց հետագա ծառայության վայրը:

Karabakh defense minister congratulates recruits
Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic released information about a festive event held at the Central Assembly Station where the first group of conscripts arrived this year.
Among those who came to congratulate the recruits were top officers along with NKR’s Defense Minister, Commander of Defense Army Levon Mnatsakanyan, as well as Karabakh war veterans and representatives of the Armenian Apostolic Church and NGOs.
The commander of NKR Defense Army congratulated the recruits on joining the armed forces and gave instructions concerning effective military service.