«Հուսամ մի օր միասին կաշխատենք». Ս. Թանկյանը շնորհավորել է Երիտասարդական նվագախմբին
Ամերիկահայ ռոք երաժիշտ և երգահան Սերժ Թանկյանը շնորհավորել է Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբին և գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանին նվագախմբի հիմնադրման 10-ամյակի առթիվ: Նա իր շնորհավորանքը հղել է տեսաուղերձի միջոցով, որտեղ նաև ասել է. «Հուսամ մի օր միասին կաշխատենք»:
Հիշեցնենք, որ նվագախումբը  հիմնադրման 10-ամյակը նշելու է  մեծ համերգով: Հունվարի 25-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում կայանալիք համերգին մասնակցելու են փայլուն արտիստներ՝ լեհ աշխարհահռչակ  կոմպոզիտոր և դիրիժոր Քշիշտոֆ Պենդերեցկին, Նարեկ Հախնազարյանը, Ալեքսանդր Ռոմանովսկին, Մարիո Ստեֆանո Պիետրոդարկին և այլ հայ ու արտասահմանցի հայտնի երաժիշտներ:
2005թ-ին Ս. Սմբատյանը հիմնել և մինչ օրս ղեկավարում է Հայաստանի երիտասարդական նվագախումբը` որպես գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր: Նվագախմբում ընդգրկված են Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի ուսանողներ: Մեկ տարի անց Հայաստանի երիտասարդական նվագախումբը դարձել է Արամ Խաչատրյանի անվան միջազգային մրցույթի պաշտոնական նվագախումբն, իսկ 2008թ-ին ՀՀ կառավարության որոշմամբ ստանձնել է «պետական կարգավիճակ»` բարձր վարպետության և ժամանակակից երաժշտական միտումների խորն ընկալման համար:

Serj Tankian says he would like to work with State Youth Orchestra of Armenia
The world-famous American singer-songwriter, lead vocalist of the rock band System of a Down Serj Tankian congratulated the State Youth Orchestra of Armenia and its artistic director and principal conductor Sergey Smbatyan on the 10th anniversary of the orchestra.
Tankian congratulated the orchestra in a video message, in which he in particular said that he hopes to work with the State Youth Orchestra.
A concert dedicated to the 10th anniversary of the State Youth Orchestra of Armenia will take place at Aram Khachaturyan Concert Hall on January 25. The concert will feature renowned musicians including Krzysztof Penderecki, Narek Hakhnazaryan, Alexander Romanovky, Mario Stefano Pietrodarchi, and others.
S. Smbatyan has led the State Youth Orchestra of Armenia as its artistic director and principal conductor since 2005. The orchestra is made up of students of Yerevan Komitas State Conservatory. A year later the State Youth Orchestra became the official orchestra of Aram Khachaturyan International Contest, while in 2008 it was granted a state status for a high level of performance and deep understanding of modern directions in music.