Յուրա Մովսիսյանը կարիերան կշարունակի «Ռեալ Սոլթ Լեյքում»
Մոսկվայի «Սպարտակը» և ամերիկյան «Ռեալ Սոլթ Լեյքը» պայմանավորվել են Հայաստանի ազգային հավաքականի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանի տեղափոխության հարցում: Հայ ֆուտբոլիստն ամերիկյան ակումբում հանդես կգա վարձավճարի հիմունքներով, մինչև 2016 թ. դեկտեմբերի 1-ը ժամկետով: Այս մասին հայտնում է մոսկովյան ակումբի պաշտոնական կայքը: «Ռեալ Սոլթ Լեյքը» առաջնային իրավունք կունենա՝ գնելու 28-ամյա ֆուտբոլիստի տրանսֆերը վարձավճարի ժամկետից հետո: Գործարքի ֆինանսական մանրամասները չեն հրապարակվում:
Յուրա Մովսիսյանը «Ռեալ Սոլթ Լեյքում» խաղացել է 2007-2009 թթ.: Հայաստանի ու ԱՄՆ-ի քաղաքացիություն ունեցող հարձակվողը «Սպարտակ» է տեղափոխվել 2013 թ., «Կրասնոդարից»: Մոսկովյան թիմի կազմում անցկացրել է 66 խաղ և խփել 27 գոլ: Հայաստանի ազգային հավաքականի կազմում մասնակցել է 34 խաղի ու խփել 9 գոլ:

Нападающий сборной Армении по футболу Юра Мовсисян, о переходе которого из московского «Спартака» в американский «Реал Солт-Лейк» накануне, 15 января, было объявлено официально, будет выступать за клуб MLS под 14-м номером. Об этом сообщает «Чемпионат» со ссылкой на RSL Soapbox.
«Спартак» и «Реал Солт-Лейк» достигли договоренности о переходе форварда Юры Мовсисяна в американский клуб на правах аренды с возможностью выкупа игрока. Соглашение действительно до 1 декабря 2016 года, сообщает официальный сайт футбольного клуба «Спартак»
Юра Мовсисян дебютировал в составе «Спартака» в марте 2013 года. С тех пор он провел 66 матчей и забил 27 мячей.
«„Спартак” благодарит Юру Мовсисяна за время, проведенное в нашей команде, и желает ему успехов в дальнейшей карьере», – указано на сайте московского клуба.
Мовсисян уже играл за «Реал Солт-Лейк» с 2007 по 2009 год. В составе этой команды форвард забил 16 мячей в 60 матчах, а в 2009 году выиграл Кубок MLS, пишет «Чемпионат».