ՀՀ Ազգային ժողովում ստացվել է ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Կարեն Անդրեասյանի երկրորդ հրաժարականը: Այդ մասին տեղեկացնում են հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ըստ աղբյուրի, «Մարդու իրավունքների պաշտպանի մասին» ՀՀ օրենքի 6-րդ հոդվածի 3-րդ մասի համաձայն, ՀՀ ԱԺ նախագահը ԱԺ առաջիկա նիստում տեղեկացնում է պատգամավորներին Պաշտպանի լիազորությունների վաղաժամկետ դադարման մասին: ԱԺ առաջիկա նիստը կկայանա փետրվարի 1-ին:
Ավելի վաղ ՄԻՊ գրասենյակից հայտնել էին, որ այսօրվանից կդադարեն Հայաստանի երրորդ Մարդու իրավունքների պաշտպանի լիազորությունները, քանի որ այսօր Կարեն Անդրեասյանը կրկնեց իր հրաժարականը: Այդ մասին համապատասխան գրությունն ուղարկվել է ՀՀ Ազգային ժողով:

Полномочия Карена Андреасяна на посту омбудсмена Армении с сегодняшнего дня будут прекращены
В Национальном Собрании Армении получили второе заявление Защитника прав человека (омбудсмена) РА Карена Андреасяна о сложении своих полномочий. Об этом сообщает пресс-служба парламента РА.
В соответствии с ч.3 ст. 6 Закона РА «О Защитнике прав человека», вопрос о досрочном прекращении полномочий защитника представляется на рассмотрение Национального Собрания. Ближайшее заседание парламента РА состоится 1 февраля.
Ранее офис омбудсмена сообщил, что полномочия Карена Андреасяна на посту Защитника прав человека Армении с сегодняшнего дня будут прекращены, так как он представил в понедельник второе заявление об отставке.