ՀՊԵՆ-ը, Մարիո Ստեֆանո Պիետրոդարկին և Լուկա Լուչինին՝ հայաստանյան բեմում
Հանրահայտ իտալացի ակորդեոնահար և բանդոնեոնահար Մարիո Ստեֆանո Պիետրոդարկին Սերգեյ Սմբատյանի ղեկավարած Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի հետ ելույթ է ունենալու հայաստանյան բեմում՝ Արամ Խաչատրյան համերգասրահում: Համերգը կայանալու է հունվարի 27-ին:
Նվագախմբի մամուլի ծառայությունից Panorama.am-ին տեղեկացրեցին, որ համերգի ընթացքում Մարիո Ստեֆանո Պիետրոդարկիի և կիթառահար Լուկա Լուչինիի կատարմամբ և Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի նվագակցությամբ կհնչեն Աստոր Պիացոլլայի, Անտոնիո Վիվալդիի ստեղծագործություններից, ինչպես նաև երաժշտություն Էննիո Մորիկոնեի կինոֆիլմերից, Մարտին Պալմերիի «Տանգո» ստեղծագործությունը, արգենտինյան տանգոներ:
Նշենք, որ հունվարի 27-ի համերգը Պիետրոդարկին և Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբն առաջին համագործակցությունը չէ: Նախորդ տարիներին նրանք մի քանի անգամ ելույթ ունեցել են հայ հանդիսատեսի համար՝ ամեն անգամ ներկայացնելով նոր ստեղծագործություններ:

Известный итальянский аккордеонист Марио Стефано Пиетродарки выступит в Ереване
В концертном зале «Арам Хачатурян» 27 января состоится совместное выступление всемирно известного итальянского аккордеониста и бандонеониста Марио Стефано Пиетродарки и Государственного молодежного оркестра Армении под руководством дирижера Сергея Смбатяна. Об этом сообщает пресс-служба оркестра.
На концерте в исполнении Марио Стефано Пиетродарки и гитариста Луки Лучини и в сопровождении Государственного молодежного оркестра Армении прозвучат произведения Астора Пьяццоллы, Антонио Вивальди, а также музыка из кинофильмов Эннио Морриконе, «Танго» Мартина Палмери.
Стоит отметить, что намеченный на 27 января концерт – это не первый опыт сотрудничества Марио Стефано Пиетродарки и Государственного молодежного оркестра Армении. В предыдущие годы они уже выступали для армянского зрителя, каждый раз представляя новые произведения.