Հայաստանի սահմաններն այսօր անառիկ են, և ՀՀ Զինված ուժերի համապատասխան զորամիավորման կողմից պաշտպանվում են: Այդ մասին այսօր Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ինստիտուտում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց ՀՀ Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
Լրագրողի խնդրանքով մեկնաբանելով ադրբեջանական ԶԼՄ-ներում տարածված տեղեկությունը, թե Օդունդաղի բարձունքը ադրբեջանական ուժերը գրավել են, նախարարն ասաց. «Դիրքերի դասավորման մեջ փոփոխություն չի եղել և հակառակորդի կողմից դիրքերի առաջխաղացում տեղի չի ունեցել: Պաշտպանության խորքում, մեզնից մի քանի կիլոմետր հեռավորության վրա դիրք տեղադրելը չի նշանակում, թե հասել են ինչ-որ առավելության»:
Նախարարը խնդրեց զորամիավորման հրամանատարին խոսել այդ բարձունքի մասին, և վերջինն էլ հայտարարեց, որ Օդունդաղ բարձունքը երբևէ հայկական կողմի հսկողության տակ չի եղել:

Сейран Оганян: Границы Армении неприступны, никакого продвижения ВС Азербайджана не было
Границы Армении на сегодня неприступны и защищены соответствующими подразделениями Вооруженных сил РА. Об этом заявил сегодня министр обороны РА Сейран Оганян на брифинге в Военном институте им. Вазгена Саргсяна.
По просьбе журналистов глава Минобороны прокомментировал также сообщения азербайджанских СМИ о том, что силам ВС Азербайджана якобы удалось занять высоту Одундага. «Никаких изменений в раскладе сил не имело места, и не было никакого продвижения позиций противника. Размещать пост в глуби защитной зоны, на расстоянии нескольких километров от нас не значит, будто они достигли некого преимущества», – отметил С. Оганян.
Министр попросил одного из представителей армейского командования разъяснить данную ситуацию, и военный отметил, что высота Одундаг никогда не находилась под контролем армянской стороны.