Փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ՝ Հայաստանի տարածքում
Այսօր ժամը 09.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ: Տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից հայտնում են, որ փակ են Արագածոտնի մարզի Միջնատուն, Շենկանի համայնքների, ինչպես նաև Բերդ-Ճամբարակ, Մեծ-Սարիար - Կրաշեն, Վերին Գետաշեն-Մադինա,  ավտոճանապարհները և Վարդենյաց լեռնանցքը:
Դժվարանցանելի են Դիլիջանի ոլորանները (բեռնատար ավտոմեքենաների համար), Սոթք-Քարվաճառ, Գորիս-Սիսիան, Վանաձոր-Ալավերդի ավտոճանապարհները:
Նշված ճանապարհահատվածներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
ՀՀ Վայոց ձորի մարզում՝ Արենի-Խաչիկ ավտոճանապարհի 8-9-րդ կիլոմետրի հատվածում ավտոճանապարհը երթևեկելի է միակողմանի:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն` Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է:

Ряд автотрасс в Армении остаются закрытыми из-за непогоды
Сегодня, 28 января, по состоянию на 09:00, на территории Армении были закрытые и труднопроходимые автодороги. Об этом сообщает пресс-служба министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям РА.
Закрыты автодороги общин Ддмасар, Мичнатун, Авшен, Мирак, Шенкани Арагацотнской области, дороги Берд-Чамбарак, Верин Геташен-Мадина и перевал Варденяц.
Труднопроходимы серпантины Дилижана (для грузовых автомобилей), автодороги Горис-Сисиан, Сотк-Карвачар, Ванадзор-Алаверди.
На вышеуказанных дорогах местами образовался гололед.
Автодорога Арени-Хачик (8-9 км) в Вайоцдзорской области односторонне открыта для движения.
Министерство ТУЧС рекомендует водителям пользоваться вышеуказанными дорогами лишь в случае крайней необходимости, при использовании зимних шин.