Բակո Սահակյան. Հայոց փառապանծ բանակը ողջ հայ ժողովրդի հպարտությունն է
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը Բանակի օրվա կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
«Մեծարգո Սերժ Ազատի,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Բանակի օրվա կապակցությամբ, տոն, որը թանկ ու հիշարժան է յուրաքանչյուր հայի համար:
Հայոց փառապանծ բանակը անկախության ծնունդն է, ողջ հայ ժողովրդի հպարտությունը, որին նա սիրում ու փայփայում է հարազատ զավակի պես: Նրա քաջարի զինվորներն այսօր էլ, իրենց հերոս պապերի ու հայրերի օրինակով, անձնվիրաբար ծառայում են հայրենիքի պաշտպանության սուրբ գործին` ցուցաբերելով անկրկնելի սխրանք ու խիզախություն:
Բանակի ստեղծման ու կայացման, նրա շարունակական զորացման ու բարգավաճման գործում մեծ է Ձեր անձնական ավանդը: Դուք արել և անում եք հնարավորը հայկական երկու հանրապետությունների պաշտպանունակության ամրապնդման, համազգային խնդիրների լուծման ու նպատակների իրականացման ուղղությամբ:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ և Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի ողջ անձնակազմին` այս նվիրական տոնի կապակցությամբ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ` ի փառս Մայր Հայրենիքի եւ հարազատ ժողովրդի»:

Бако Саакян: Армянская армия – гордость всего армянского народа
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 28 января направил поздравительное послание президенту Республики Армения Сержу Саргсяну по случаю Дня Армии.
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично искренне поздравляю Вас с Днем Армии – праздником, который дорог и памятен для каждого армянина.
Славная армянская армия – плод независимости, гордость всего армянского народа, которую он любит и лелеет как собственное дитя. Ее смелые солдаты и сегодня, по примеру своих героических отцов и дедов, преданно служат святому делу защиты родины, проявляя неповторимый подвиг и отвагу.
Вы внесли значительный вклад в дело создания и становления Армии, ее последовательного усиления и процветания. Вы делали и продолжаете делать все возможное для укрепления обороноспособности двух армянских республик, решения общенациональных задач и целей.
Вновь поздравляю Вас и весь личный состав Вооруженных сил Республики Армения с этим заветным праздником и желаю мира, крепкого здоровья и больших успехов во славу Родины и родного народа!»