Բակո Սահակյան. Հայոց փառապանծ բանակը ողջ հայ ժողովրդի հպարտությունն է
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը Բանակի օրվա կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
«Մեծարգո Սերժ Ազատի,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Բանակի օրվա կապակցությամբ, տոն, որը թանկ ու հիշարժան է յուրաքանչյուր հայի համար:
Հայոց փառապանծ բանակը անկախության ծնունդն է, ողջ հայ ժողովրդի հպարտությունը, որին նա սիրում ու փայփայում է հարազատ զավակի պես: Նրա քաջարի զինվորներն այսօր էլ, իրենց հերոս պապերի ու հայրերի օրինակով, անձնվիրաբար ծառայում են հայրենիքի պաշտպանության սուրբ գործին` ցուցաբերելով անկրկնելի սխրանք ու խիզախություն:
Բանակի ստեղծման ու կայացման, նրա շարունակական զորացման ու բարգավաճման գործում մեծ է Ձեր անձնական ավանդը: Դուք արել և անում եք հնարավորը հայկական երկու հանրապետությունների պաշտպանունակության ամրապնդման, համազգային խնդիրների լուծման ու նպատակների իրականացման ուղղությամբ:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ և Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի ողջ անձնակազմին` այս նվիրական տոնի կապակցությամբ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ` ի փառս Մայր Հայրենիքի եւ հարազատ ժողովրդի»:

Bako Sahakyan: Armenian army is pride of the entire Armenian nation
On 28 January Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent congratulatory address on the Day of the Army to the Republic of Armenia President Serzh Sargsyan, the press service of Artsakh’ president reported.
“Honorable President Sargsyan,
On behalf of the Artsakh people, the authorities and on myself personally I would like to convey sincere congratulations on the Day of the Army, a holiday that is considered very important for all the Armenians.
The glorious Armenian army is the offspring of independence, the pride of the entire Armenian nation, which it loves and cherishes like its child. Its brave soldiers, following the lead of their ancestors, devotedly carry out the sacred duty of defending the Homeland, performing and displaying unique feats and courage.
You have had a great personal contribution in the establishment and formation of the Army, its ongoing enhancement and development. You are doing everything possible for consolidating defense capability of the two Armenian states, solving issues and reaching goals of nation-wide nature.
I once again congratulate You and the whole personnel of the Republic of Armenia's armed forces on this cherished holiday and wish peace, good health and great success for the glory of Mother Armenia and the native people”.