Իրանում քաղաքացիական ինքնաթիռ է վթարի ենթարկվել
«Իրանում քաղաքացիական ինքնաթիռ է վթարի ենթարկվել»,-այդ մասին հաղորդում է իրանական «ԻՍՆԱ» լրատվական գործակալությունը:
Համաձայն տեղեկատվության՝ Մաշհադի միջազգային օդանավակայանում վթարի է ենթարկվել «Զագրոս» ընկերությանը պատկանող Սպահանից Մաշհադ թռչող քաղաքացիական ինքնաթիռը:
Ըստ նախնական տեղեկության՝ ինքնաթիռի վթարի ենթարկվելու պատճառն անիվների անսարքությունն է եղել. վայրէջքի ժամանակ անիվներից մեկը կոտրվել է:
Ինքնաթիռում եղել է 154 ուղևոր, բարեբախտաբար նրանց բարեհաջող դուրս են բերել ինքնաթիռից:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին իրանական «Ասրիրան.քոմ» կայքը հաղորդել էր, որ ԻԻՀ նախագահ Հասան Ռոհանիի՝ Ֆրանսիա կատարած այցի շրջանակներում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ֆրանսիական Airbus ընկերությունից 100 միավոր ինքնաթիռ գնել, այդ թվում՝ A380 մոդելի:

В Иране пассажирский самолет со 154 пассажирами на борту совершил аварийную посадку
В Иране сегодня совершил аварийную посадку пассажирский самолет. Об этом сообщает иранское информационное агентство ИСНА.
Согласно информации, ЧП произошло в международном аэропорту Мешхеда: у летевшего из города Исфахан пассажирского самолета авиакомпании «Загрос», по предварительным данным, из-за неисправности шасси во время приземления сломалось одно из колес.
На борту находились 154 пассажира. К счастью, всех их удалось благополучно эвакуировать из самолета.
Отметим, накануне иранский сайт «Asriran.com» сообщал о том, что в рамках рабочего визита президента ИРИ Хасана Роухани во Францию была достигнута договоренность о приобретении 100 самолетов у французской компании «Airbus», в том числе  пассажирский самолет Airbus А380.