Նախագահն այցելել է Գրականության և արվեստի թանգարան և Ազգային պատկերասրահ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է Եղիշե Չարենցի անվան գրականության և արվեստի թանգարան և Հայաստանի ազգային պատկերասրահ:
Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ թանգարանում Հանրապետության Նախագահը դիտել է «Միջին Արևելքի արվեստ. Մարկոս և Սաբրինա Գրիգորյանների հավաքածու» ցուցահանդեսը: 2500 բնօրինակ ցուցանմուշներ ընդգրկող հարուստ հավաքածուի ցուցադրման համար Գրականության և արվեստի թանգարանի կողմից ժամանակին հատկացված տարածքը հիմնանորոգվել և նոր մշտական ցուցադրությամբ է ներկայացել ՀՀ պետական բյուջեից հատկացված միջոցների հաշվին: Հանրապետության Նախագահը ծանոթացել է ցուցասրահներում ներկայացված աշխատանքներին, դրանց պատշաճ ներկայացման համար ստեղծված պայմաններին:
Ազգային պատկերասրահում Նախագահն այցելել է «Եղիշե Թադևոսյան. Ռետրոսպեկտիվ. Հայաստանի ազգային պատկերասրահի և Վահագն Գրիգորյանի հավաքածուներ» ցուցահանդես՝ նվիրված մեծանուն նկարչի ծննդյան 145-ամյակին: Պատկերասրահում Սերժ Սարգսյանը դիտել է նաև աշխարհահռչակ հայ նկարիչներ Փանոս Թերլեմեզյանի ծննդյան 150-ամյակին նվիրված հոբելյանական ցուցահանդեսը և Սեդրակ Առաքելյանի «Հայրենի բնաշխարհի ու գյուղական կյանքի քնարերգու» խորագրով ցուցահանդեսը:

Серж Саргсян посетил Музей литературы и искусства им. Егише Чаренца и Национальную галерею Армении
Президент Армении Серж Саргсян сегодня, 29 января, посетил Музей литературы и искусства имени Егише Чаренца и Национальную галерею Армении. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
В музее С.Саргсян ознакомился с экспозицией выставки «Искусство Среднего Востока: коллекция Маркоса и Сабрины Григорянов».  Предоставленное в свое время для показа богатой коллекции, включающей в себя 2500 оригинальных экспонатов, помещение было отремонтировано и предстало с новой постоянной выставкой на средства из госбюджета. Президент ознакомился с представленными в выставочных залах работами, условиями, созданными для их надлежащего показа.
В Национальной галерее президент Армении посетил выставку «Егише Тадевосян. Ретроспектива. Из собрания Национальной галереи Армении и частной коллекции Ваагна Григоряна», посвященную 145-летию со дня рождения известного армянского художника. В галерее Серж Саргсян посмотрел также выставку, посвященную 150-летию художника Фаноса Терлемезяна, а также выставку работ художника Седрака Аракеляна.