Նախագահն այցելել է Գրականության և արվեստի թանգարան և Ազգային պատկերասրահ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է Եղիշե Չարենցի անվան գրականության և արվեստի թանգարան և Հայաստանի ազգային պատկերասրահ:
Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ թանգարանում Հանրապետության Նախագահը դիտել է «Միջին Արևելքի արվեստ. Մարկոս և Սաբրինա Գրիգորյանների հավաքածու» ցուցահանդեսը: 2500 բնօրինակ ցուցանմուշներ ընդգրկող հարուստ հավաքածուի ցուցադրման համար Գրականության և արվեստի թանգարանի կողմից ժամանակին հատկացված տարածքը հիմնանորոգվել և նոր մշտական ցուցադրությամբ է ներկայացել ՀՀ պետական բյուջեից հատկացված միջոցների հաշվին: Հանրապետության Նախագահը ծանոթացել է ցուցասրահներում ներկայացված աշխատանքներին, դրանց պատշաճ ներկայացման համար ստեղծված պայմաններին:
Ազգային պատկերասրահում Նախագահն այցելել է «Եղիշե Թադևոսյան. Ռետրոսպեկտիվ. Հայաստանի ազգային պատկերասրահի և Վահագն Գրիգորյանի հավաքածուներ» ցուցահանդես՝ նվիրված մեծանուն նկարչի ծննդյան 145-ամյակին: Պատկերասրահում Սերժ Սարգսյանը դիտել է նաև աշխարհահռչակ հայ նկարիչներ Փանոս Թերլեմեզյանի ծննդյան 150-ամյակին նվիրված հոբելյանական ցուցահանդեսը և Սեդրակ Առաքելյանի «Հայրենի բնաշխարհի ու գյուղական կյանքի քնարերգու» խորագրով ցուցահանդեսը:

Armenian president visits Literature Museum and National Gallery of Armenia
Armenian President Serzh Sargsyan visited today the Eghishe Charents Art and Literature Museum and National Gallery of Armenia, the presidential press service reported.
At the Museum, the President observed the exhibition named the Middle East Art: Markos and Sabrina Griogrian Collection. For exhibiting this rich collection, which comprises 2500 original pieces, the area provided by the Art and Literature Museum was renovated and a new permanent exhibition was presented which became possible through the funding from the state budget. The President of Armenia observed the exhibited works and conditions created for their proper demonstration.
At the National Gallery, the President visited the Eghishe Tadevossian: Retrospective: Collections of Armenia’s National Gallery and Vahagn Grigorian exhibition dedicated to the 145th birth anniversary of the great artist. In the Gallery, Serzh Sargsyan observed also the exhibition dedicated to the 150th anniversary of the world famous Armenian artists Panos Terlemizian and Sedrak Arakelian titled Lyrics of the Native Land and Rural Life.