Հրաչյա Չանդրյան. «Վլադիմիր Հարությունյանի գրանցած արդյունքով կարելի է օլիմպիական ուղեգիր ակնկալել»
Հայաստանի ջրացատկի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հրաչյա Չանդրյանը գոհ է Գերմանիայում կայացած «Գրան պրիում» հայ մարզիկների արձանագրած արդյունքներից:
«Լև Սարգսյանն իր հնարավորություններից ցածր ելույթ ունեցավ, սակայն ես նրանից դժգոհ չեմ: Ինչ վերաբերվում է Վլադիմիր Հարությունյանին, ով ուժեղագույնների պայքարում զբաղեցրեց 5-րդ տեղը, նա անձնական ռեկորդներ սահմանեց: Լինելով երիտասարդ` մեծահասակների մրցաշարում այսպիսի արդյունք գրանցելն օլիմպիական վարկանիշ ձեռք բերելու հույս է ներշնչում: Ըստ իմ հաշվարկների` հավաքած միավորներով դա հնարավոր է»,- ՀԱՕԿ-ի պաշտոնական կայքի թղթակցին ասել է Չանդրյանը:
Հունվարի 29-31-ը Գերմանիայում կայացած «Գրան պրիի» աշտարակացատկերի կիսաեզրափակչում Լև Սարգսյանը, վաստակելով 393,90 միավոր, չի շարունակել պայքարը: Հայաստանի մյուս ներկայացուցիչ Վլադիմիր Հարությունյանը, վաստակելով 432,45 միավոր, անցել է եզրափակիչ, որտեղ 445,25 միավորով վեց մասնակիցների մեջ զբաղեցրել է հինգերորդ տեղը: Հայ ջրացատկորդները մասնակցել են նաև սինքրոն ցատկին (10 մետր), որում 358,20 միավորով 4 զույգերի մեջ զբաղեցրել են վերջին տեղը:

Грачья Чандрян: С результатом, показанным Владимиром Арутюняном, Армении можно ожидать олимпийской путевки
19:43 03/02/2016
Главный тренер сборной Армении по прыжкам в воду Грачья Чандрян доволен результатами, показанными армянскими спортсменами на Гран-при Германии. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
«Лев Саркисян выступил хуже своих возможностей, но я все равно доволен им. Что касается Владимира Арутюняна, который занял 5-е место среди сильнейших, он установил личный рекорд. Будучи молодым, Арутюнян показал такой результат во взрослом чемпионате, который вселяет надежду на приобретение олимпийского рейтинга. По моим расчетам, с набранными очками это возможно», – отметил Грачья Чандрян в интервью пресс-службе НОК Армении.
Согласно информации, в полуфинале прыжков с вышки Гран-при, состоявшемся в Германии с 29 по 31 января, Лев Саркисян заработал 393.90 очка и выбыл из борьбы. Другой представитель Армении Владимир Арутюнян набрал 432.45 очка и прошел в финал, где занял 5-е место среди шести участников с очками в 445.25. Армянские прыгуны в воду участвовали также в синхронных прыжках (10 метров), где заняли последнее место среди 4-х пар, набрав 358.20 очка.