Քննարկման փուլում է Իրաք-Իրան-Հայաստան ճանապարհի հարցը. Ա. Երիցյան
Հայաստանի և Իրանի համագործակցությունը բոլոր բնագավառներում խորացնելու նկատակ կա: Այս մասին նշել է ՀՀ-ում Իրանի Իսլամական Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջադին՝ այսօր ՏԿԱԻ նախարար Արմեն Երիցյանի հետ հանդիպման ժամանակ:
ՏԿԱԻՆ լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ տարածքային կառավարման ոլորտում առանձին մարզերի և քաղաքների միջև համագործակցությունը խորացնելու նպատակով դեսպանը նախարար Երիցյանին խնդրել է ՏԿԱԻ նախարարության անունից հրավեր ուղարկել Իրանի Հանրապետության Իսպահանի, Հորմոզգանի, Գիլանի նահանգապետերին և Թեհրանի մարզպետին: Այցի նպատակն է խորացնել Իրանի և Հայաստանի մարզերի համագործակցությունը գյուղատնտեսության և հատկապես ձկնաբուծության ոլորտում:
Կարևորելով երկու երկրների միջև մերձեցումը նաև մարզային մակարդակով՝ նախարար Երիցյանը հանձնարարել է պատրաստել համապատասխան հրավերները՝ հավաստիացնելով դեսպանին, որ ՏԿԱԻ նախարարությունն իր գործառույթների ոլորտում կանի ամեն ինչ հայ-իրանական համագործակցությունը խորացնելու և որակապես նոր մակարդակի վրա բարձրացնելու համար:
Նախարար Երիցյանը ներկայացրել է նաև ՏԿԱԻՆ-ի ծառայություններն ու գործառույթները՝ նախանշելով այն բնագավառները, որոնցում նախարարությունը կարող է նպաստել հայ-իրանական համագործակցության խորացմանը: Նախարարը ներկայացրել է նաև իր այցը Իրաքի Հանրապետություն՝ նշելով, որ քննարկման փուլում է Իրաք-Իրան-Հայաստան ճանապարհի հարցը:

Армен Ерицян: Вопрос строительства дороги Ирак-Иран-Армения находится в стадии обсуждения
Стоит цель углубить сотрудничество между Арменией и Ираном во всех сферах. Об этом заявил сегодня Чрезвычайный и полномочный посол Исламской Республики Иран в Республике Армения Сейед Казем Саджади на встрече с министром территориального управления и по чрезвычайным ситуациям РА Арменом Ерицяном.
Как передает пресс-служба МТУЧС РА, с целью углубления отношений в сфере территориального управления между отдельными городами и областями посол попросил Армена Ерицяна от МТУЧС направить приглашения губернаторам иранских провинций Исфахан, Хормозган, Гилян и Тегеран. Целью визита является углубление  сотрудничества между провинциями Ирана и областями Армении, в частности в сфере сельского хозяйства и рыболовства.
А.Ерицян поручил подготовить соответствующие приглашения, заверив, что  МТУЧС Армении в рамках своих полномочий сделает все возможное, чтобы углубить и поднять армяно-иранское сотрудничество на качественно новый уровень.
Армен Ерицян представил также гостям деятельность министерства, отметив сферы, в которых ведомство может способствовать углублению армяно-иранского сотрудничества. Министр также представил свой визит в Ирак, отметив, что вопрос строительства дороги Ирак-Иран-Армения находится в стадии обсуждения.