Քննարկման փուլում է Իրաք-Իրան-Հայաստան ճանապարհի հարցը. Ա. Երիցյան
Հայաստանի և Իրանի համագործակցությունը բոլոր բնագավառներում խորացնելու նկատակ կա: Այս մասին նշել է ՀՀ-ում Իրանի Իսլամական Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջադին՝ այսօր ՏԿԱԻ նախարար Արմեն Երիցյանի հետ հանդիպման ժամանակ:
ՏԿԱԻՆ լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ տարածքային կառավարման ոլորտում առանձին մարզերի և քաղաքների միջև համագործակցությունը խորացնելու նպատակով դեսպանը նախարար Երիցյանին խնդրել է ՏԿԱԻ նախարարության անունից հրավեր ուղարկել Իրանի Հանրապետության Իսպահանի, Հորմոզգանի, Գիլանի նահանգապետերին և Թեհրանի մարզպետին: Այցի նպատակն է խորացնել Իրանի և Հայաստանի մարզերի համագործակցությունը գյուղատնտեսության և հատկապես ձկնաբուծության ոլորտում:
Կարևորելով երկու երկրների միջև մերձեցումը նաև մարզային մակարդակով՝ նախարար Երիցյանը հանձնարարել է պատրաստել համապատասխան հրավերները՝ հավաստիացնելով դեսպանին, որ ՏԿԱԻ նախարարությունն իր գործառույթների ոլորտում կանի ամեն ինչ հայ-իրանական համագործակցությունը խորացնելու և որակապես նոր մակարդակի վրա բարձրացնելու համար:
Նախարար Երիցյանը ներկայացրել է նաև ՏԿԱԻՆ-ի ծառայություններն ու գործառույթները՝ նախանշելով այն բնագավառները, որոնցում նախարարությունը կարող է նպաստել հայ-իրանական համագործակցության խորացմանը: Նախարարը ներկայացրել է նաև իր այցը Իրաքի Հանրապետություն՝ նշելով, որ քննարկման փուլում է Իրաք-Իրան-Հայաստան ճանապարհի հարցը:

There is an objective of deepening Armenian-Iranian cooperation in all spheres, Armenian Minister of Territorial Administration and Emergency Situation Armen Yeritsyan said today at a meeting with Iranian Ambassador to Armenia Seyed Kazem Sajadi, the press service of the Armenian ministry reported.
For the purpose of promoting cooperation between various regions and cities, the Iranian ambassador asked Minister Yeritsyan to send invitations on behalf of the ministry to governors of Iranian provinces of Isfahan, Hormozgan, Gilan , as well as Tehran. The visits will help promote cooperation between provinces of Iran and Armenia, especially in agriculture and fish farming.
Underlining the importance of establishing closer bilateral ties at the level of provinces, Armen Yeritsyan gave instructions to prepare invitations. He assured the Iranian ambassador that Ministry of Territorial Administration and Emergency Situations (MTAES) will do its best to boost Armenian-Iranian cooperation and take it to a qualitatively higher level.
The minister then presented the services and functions of MTAES, pointing out the areas where the ministry can contribute to the deepening of the bilateral cooperation. He also spoke about his visit to Iraq, noting that an Iraq-Iran-Armenia road is under discussion.