Կարեն Միրզոյանն ու Անջեյ Կասպշիկը կարևորել են շփման գծում իրավիճակի կայունության պահպանումը
Այսօր Լեռնային  Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի  նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի  անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկին: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի, մասնավորապես, Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի կողմից իրականացվող դիտարկումների վերաբերյալ:
Երկուստեք կարևորվել է շփման գծում իրավիճակի կայունության պահպանումը։
Անդրադարձ է կատարվել նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի  անձնական ներկայացուցչի  գրասենյակի գործունեությանը վերաբերող մի շարք հարցերի և առաջիկա ծրագրերին:

Karabakh FM receives Personal Representative of OSCE Chairman-in-Office
On February 3, Minister of Foreign Affairs of the Nagorno Karabakh Republic Karen Mirzoyan received Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk, the press service of NKR’s Foreign Ministry said.
During the meeting the sides exchanged opinions on a range of issues of mutual interest, in particular, the situation on the Line of Contact between the armed forces of Nagorno Karabakh and Azerbaijan, as well as the monitoring conducted by the Office of the Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office.
The importance of maintaining stability on the Line of Contact was mutually emphasized.
The sides also touched upon a range of issues related to the activities and upcoming plans of the Office of the Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office.