Կարեն Միրզոյանն ու Անջեյ Կասպշիկը կարևորել են շփման գծում իրավիճակի կայունության պահպանումը
Այսօր Լեռնային  Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի  նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի  անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկին: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի, մասնավորապես, Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի կողմից իրականացվող դիտարկումների վերաբերյալ:
Երկուստեք կարևորվել է շփման գծում իրավիճակի կայունության պահպանումը։
Անդրադարձ է կատարվել նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի  անձնական ներկայացուցչի  գրասենյակի գործունեությանը վերաբերող մի շարք հարցերի և առաջիկա ծրագրերին:

Глава МИД НКР обсудил с послом А. Каспршиком ситуацию на линии соприкосновения с ВС Азербайджана
Министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян 3 февраля принял Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ посла Анджея Каспршика. Об этом сообщает пресс-служба МИД НКР.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями по ряду вопросов, представляющих взаимный интерес, в частности, касающихся ситуации на линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана, а также мониторингов, проводимых офисом Личного представителя Действующего председателя  ОБСЕ.
Стороны подчеркнули важность сохранения стабильности на линии соприкосновения.
Также был затронут ряд вопросов, касающихся деятельности и дальнейших планов офиса Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ.