2015թ-ին 59.1%-ով նվազել է Հայաստանից արվեստի ստեղծագործությունների արտահանումը
ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայության հրապարակած տվյալների համաձայն՝ 2015 թվականին Հայաստանից արտահանվել են 660.3 հազար ԱՄՆ դոլար ընդհանուր արժողությամբ արվեստի ստեղծագործություն:
Ըստ ԱՎԾ-ի՝ 2014թ-ի համեմատ արտահանման ծավալները նվազել են 59.1%-ով:
Նշենք, որ 2014 թվականին Հայաստանից արտահանվել է 1 մլն 614.4 հազար ԱՄՆ դոլար ընդհանուր արժեքով արվեստի ստեղծագործություններ:
2015թ-ին նվազել են նաև ներմուծված արվեստի ստեղծագործությունները. եթե 2014թ-ին Հայաստան է ներմուծվել 660.8 հազար դոլար ընդհանուր արժողությամբ արվեստի ստեղծագործություններ, ապա 2015թ-ին՝ 356.5 հազար դոլարի, ինչը 46.1 %-ով պակաս է:

According to the results published by the National Statistical Service of the Republic of Armenia, works of art with total amount of 660.3 thousands USD were exported from the Armenia.
According to the NSS, in comparison with the year of 2014, the exports decreased by 59.1%.
It is worth mentioning that works of art with total amount of 1 million and 614.4 thousands USD were exported in 2014.
The percentage of the imported works of art has also decreased; if in 2014 works of art with total amount of 660.8 thousands USD were imported, then in 2015 the amount was only 356.5 thousand USD, which means the amount was reduced by 46.1%.