Մեր քաղաքացիները պետք է պատրաստ լինեն. Մակարյանը Մոսկվայում ապամոնտաժված կրպակների մասին
Մոսկվայում կրպակների ապամոնտաժման հարցում շատերը կարծում են, որ քաղաքական ենթատեքստ չկա, սակայն ենթատեքստն ամբողջությամբ չի կարելի բացառել: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Գործատուների միության նախագահ Գագիկ Մակարյանը:
«Մոսկվայի դեպքը, իմ կարծիքով, սանկցիաների շարունակության մի մաս կարելի է դիտարկել, չնայած որ ասում են՝ դա քաղաքի բարեկարգման հետ է կապված: Հաշվի առնենք, որ այս կրպակներից մի մասի տարածքը տրամադրվել էին դեռ նախկին քաղաքապետի օրոք»,-նշեց Մակարյանը:
Ըստ նրա, նման կրպակները բավականին շատ են, որոնց մի մասն էլ մեր քաղաքացիներին է պատկանում. «Մեր քաղաքացիները պետք է պատրաստ լինեն նման բաների և շատ գրագետ կազմակերպեն իրենց բիզնեսը: Ռուսական մյուս քաղաքներում նույնպես կարող են մնան երևույթներ լինել»:

Makaryan on dismantled kiosks of Moscow
Many people think that there is no political context in the dismantling of the kiosks in Moscow. However, the existence of the political context here should not be underestimated, said Gagik Makaryan, head of the Union of the Employers, during his meeting with the journalists.
"I think that this case is related to the sanctions, although they said that it is aimed at the improvement of the city. We should consider that the part of the territories of these kiosks were provided by the previous mayor ", said Makaryan.
He said that there are many such kiosks which belong to our citizens. "Our citizens should be ready for such developments, and they should organize their businesses in a right way. There can be similar developments in Russian other cities ", said Makaryan.