Բնակարանամուտ Կոտայքի մարզում
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից ֆինանսավորվող բնակարանաշինության ծրագրով 2015թ. տարեվերջին Կոտայքի մարզում ավարտվել է մեկ կիսակառույց տան շինարարություն և վերանորոգվել է ևս մեկը: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը և «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանն այցելել են Մայակովսկի համայնք՝ երկու ընտանիքների արդեն բարելավված բնակարանային պայմանները տեսնելու և միասին նրանց ուրախությունը կիսելու համար: Այս մասին հայտնում են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից:
Արթուր Անտոնյանի ընտանիքը 13 տարի բնակվել է հայրական տանը. 11 անձ՝ երեք սենյականոց բնակարանում: Նրանց համար հինգ տարի որպես տանիք է ծառայել նաև արտերկրում գտնվող հարևանի տունը: Արդեն մի քանի տարի է Անտոնյանները սկսել են իրենց տան շինարարությունը, սակայն չեն կարողացել ավարտին հասցնել այն:
«Տուն ունենալը երազ էր ինձ համար: Երեխաներս հասակ են առել տնից տուն տեղափոխվելով՝ այդպես էլ սեփական անկյուն չունենալով: Հարազատ տան պատերի ջերմության զգացումը չի կարելի համեմատել ոչինչի հետ: Հիմա մեր երջանկությունն ու երախտագիտությունն անսահման են»,-ասել է Նաիրա Անտոնյանը՝ ընտանիքի մայրը:
«Արդյունքի առումով՝ այս ծրագրով իրականացվող բոլոր միջոցառումները նույնն են. բնակարանամուտ է նշվում: Տարբեր են, սակայն, շահառու դարձած ընտանիքների զրկանքներն ու տարիների ապրումները: Մեծ ձեռքբերում է հուսահատությունից անորոշության մեջ հայտնված ընտանիքներին դրական լիցք հաղորդելը: Որքան բարություն և դրական էներգիա հաղորդվի այսպիսի ընտանիքներին, այնքան արդյունավետ կլինի տունը շենացնելու, արժանի զավակներ դաստիարակելու և երկրին օգտակար լինելու նրանց նպատակը»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Հերթական հաջողությունն է, որին այսօր ականատես ենք լինում: Հերթական հայ ընտանիքն է, որ այսուհետև ամուր հիմքերի վրա է կանգնած: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հետ տարիների համագործակցության արդյունքում 93 ընտանիքի համար լուծվել է տան խնդիրը, ինչը նոր հնարավորությունների ու հաջողությունների հիմնաքար է դարձել այդ ընտանիքների համար»,- ասել է Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը:
2007թ.-ից ի վեր իրականացվող բնակարանաշինության ծրագրի շրջանակներում,  ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 228,3 մլն. ՀՀ դրամի ներդրում է կատարել՝ օգնելով բարելավել Հայաստանի տասը մարզի 31 գյուղի (այդ թվում՝ 10 սահմանամերձ գյուղի) սոցիալապես անապահով 480 բնակչի կենսական պայմանները:

Housewarming in Kotayk region
Owing to the housing project financed by VivaCell-MTS, the construction of a half-built house and a renovation of another family house have been completed at the end of 2015. VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian and Fuller Center for Housing Armenia President Ashot Yeghiazaryan visited Mayakovsky community to see the improved housing conditions of the two families and share with them their happiness.
For 13 years Arthur Antonyan’s family has lived in his parents’ house – 11 people in three rooms. For five years the house of a neighbor, who had left for a job abroad, served as a shelter for the family. It’s already several years the Antonyans have started the construction of their house, but were unable to complete the works.
“It was a dream for me to have a home. My children grew up moving from one house to another not having their own. Nothing can be compared with the feeling of having your own home. Our happiness and gratitude is endless,” said the mother of the family, Naira Antonyan.
“In terms of the outcome all the measures undertaken within this project are equally efficient: the end result is a housewarming. Yet, the hardships and the deprivations that last for years for these families are different. It is a major achievement to see people in despair and uncertainty cheered by the positive attitudes. The more kindness and positive energy we give away to families like these, the more committed they get in terms of building their homes, raising decent children, and being useful to the country,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
“Today we are the witness of another success. Another Armenian family now stands on a solid ground. As a result of the partnership with VivaCell-MTS the housing problem of 93 families has been solved becoming a cornerstone of new opportunities and successes for those families,” said “Fuller Center for Housing Armenia” President Ashot Yeghiazaryan.
Since 2007, VivaCell-MTS has contributed AMD 228.3 million for the basic reconstruction or renovation of houses thus improving the life quality of 480 people with social needs in 10 regions of the country, including 31 villages, of which 10 are borderland villages.