Նորանշանակ նախարարի անկեղծությունը. «Այս պահի դրությամբ բիզնես չունեմ». ՉԻ
ՀՀ Էներգետիկայի և բնական պաշարների նորանշանակ նախարար Լևոն Յոլյանը հայտարարել է, թե «այս պահի դրությամբ պրակտիկորեն բիզնես չունի»:
Մեկնաբանելով նախարարի հայտարարությունը՝ «Չորրորդ իշխանություն»-ը գրել է.
««Այս պահին դրությամբ» արտահայտությունը, համաձայնվեք սպանիչ է: Այսինքն՝ հիմա բիզնես չունի, բայց մեկ էլ տեսար՝ երեկոյան կողմ ունեցավ: Կամ՝ հաջորդ չորեքշաբթի:
«Պրակտիկորեն» բառը նույնպես շատ հետաքրքիր է: Մարդը գուցեև տեսականորեն ինչ-որ բիզնես ունի, բայց պրակտիկորեն՝ չունի: Եվ այս դեպքում նի միանգամայն իրավացի է: Վերջին հաշվով՝ դեռ լավ չի ուսումնասիրել էներգետիկայի ու բնական պաշարների ոլորտը, դեռ չի ծանոթացել ֆինանսական հոսքերին ու «առկա պոտենցիալին», ի՞նչ իմանա՝ բիզնես ունի՞, թե ոչ: Եթե պարզվի, որ ոլորտում լուրջ փողեր են շրջանառվում՝ կստացվի, որ «պրակտիկորեն» լավ էլ բիզնես ունի:
Մի խոսքով՝ ինչպես խորհրդային տարիներին «ռայկոմի քարտուղարներից» մեկն էր ասել հեռուստահարցազրույցում, «ունեմ մեկ կին, ավելի քան երեք երեխա»»:

«Чоррорд ишханутюн»: Новый министр энергетики «практически» не занимается бизнесом
Новоназначенный министр энергетики и природных ресурсов Армении Левон Йолян заявил о том, что «на данный момент практически он не занимается бизнесом». Об этом пишет газета «Чоррорд ишханутюн».
«Выражение – на этот момент, согласитесь, просто убивает. То есть, сейчас у него бизнеса нет, но вдруг, к вечеру может появиться. Или в следующую среду. Не менее интересно и слово "практически".
Человек, может быть, теоретически и имеет какой-то бизнес, однако практически – бизнеса нет. И в этом случае он абсолютно прав. В конечном счете, он пока нехорошо изучил сферу энергетики и природных ресурсов, пока не ознакомился с финансовыми потоками и существующим потенциалом, откуда ему знать, есть у него бизнес или нет? Если выяснится, что в отрасли крутятся достаточно серьезные деньги, получится, что "практически" у него довольно хороший бизнес. Одним словом, как сказал в советские годы в телеинтервью один из секретарей райкома – "у меня одна жена и более трех детей"», - комментирует издание.