Հենրիխ Մխիթարյան. «Բորուսիայում» իմ ապագան կախված չէ Հումմելսի ու Գյունդողանի որոշումներից»
Դորտմունդյան «Բորուսիայի» կիսապաշտպան Հենրխ Մխիթարյանը մյունխենյան «Բավարիային» անպարտելի չի համարում: Այդ թիմերը մարտի 5-ին կհանդիպեն Գերմանիայի առաջնության 25-րդ տուրի շրջանակներում:
«Եթե ճիշտ եմ տեղեկացված, «Բավարիան» ընթացիկ մրցաշրջանում պարտվել է ինչպես Բունդեսլիգայում, այնպես էլ Չեմպիոնների լիգայում: Մենք հարգում ենք «Բավարիային», սակայն գիտենք, որ ի վիճակի ենք հաղթել նրան: Եվ մենք դա հաճախ ենք արել»,- Մխիթարյանի խոսքերը մեջբերել է «Sport Bild»-ը:
Ինչ վերաբերում է «Բորուսիայի» հետ պայմանագրի երկարաձգմանը, Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստը շեշտել է, որ իր որոշումը կախված չէ այն բանից, թե իրենց ապագայի հարցում ինչպես կկողմնորոշվեն Մաթս Հումմելսն ու Իլկայ Գյունդողանը:
«Բնականաբար, նրանք շատ ուժեղ ֆուտբոլիստներ են, սակայն իմ որոշումները կախված չեն մյուս խաղացողների որոշումներից»:

Henrikh Mkhitaryan: My future will not depend on Hummels’ and Gundogan’s decisions
Borussia Dortmund midfielder Henrikh Mkhitaryan believes that Bayern Munich can be beaten in Saturday's match. On March 5, Bayern Munich and Borussia Dortmund will contest for Bundesliga matchday 25’s fixture.
"If I am informed correctly, Bayern have suffered defeats this term in both the Champions League and Bundesliga. Undoubtedly, they are one of the strongest teams in the world and we have respect, but we also know that we can beat them and we have done several times," Mkhitaryan told Sport Bild.
As to his contract extension with Dortmund, the Armenian National noted that his future does not depend on Maths Hummels’ and Ilkay Gundogan’s decisions.
“They are certainly good players but my future does not depend on their decisions,” Mkhitaryan noted.