ՔԱԳՎ պետը «Զվարթնոց»-ին առաջարկում է սակագները համադրել այլ օդանավակայանների հետ
Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պետ Արտյոմ Մովսիսյանը խրախուսելի է համարում  «Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ» ընկերության «Ավիատոմսերի գները 2016թ. հունիս և հուլիս ամիսների համար» հրապարակած ուսումնասիրությունը:
Նրա կարծիքով, դա միտված է հանրության հետ ավելի սերտ աշխատելուն: ՔԱԳՎ պետն առաջարկում է ընկերությանը կատարել հաջորդ քայլը:
«Առաջարկում եմ անցնել առաջ՝ կատարել հաջորդ քայլը, և ներկայացնել համեմատական վերլուծություն օդանավակայանների սակագների առումով, ինչպես տարածաշրջանի, այնպես էլ եվրոպական օդանավակայանների՝ համադրելով «Զվարթնոցի» հետ»,-գրել է Արտյոմ Մովսիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում:

Начальник ГУГА Армении предложил сравнить тарифы «Звартноц» с ценами других аэропортов
Начальник Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении Артем Мовсесян предложил ереванскому аэропорту «Звартноц» сравнить тарифы с ценами других аэропортов. Об этом начальник ГУГА РА написал на своей странице в социальной сети Facebook.
Он также отметил, что поощряет предпринятое ЗАО «Армения – Международные аэропорты» исследование на тему «Цены на авиабилеты в июне и июле 2016 года».
А. Мовсесян считает, что подобная мера направлена на  более тесную работу с общественностью.
«Предлагаю идти дальше и предпринять следующий шаг – представить сравнительный анализ тарифов как региональных, так и европейских аэропортов. Предлагаю сопоставить данные тарифы с ценами аэропорта “Звартноц”», – написал начальник ГУГА Армении А. Мовсесян на своей странице в соцсети Facebook.