Գորգի արտադրության ծավալը 94.4%-ով նվազել է. ԱՎԾ
2016 թվականի հունվարին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ գորգերի և գորգեղենի արտադրության ծավալը նվազել է 94.4%-ով: Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայությունից, եթե 2015թ-ի հունվարին հանրապետությունում արտադրվել է 1.8 տոննա գորգեր և գորգեղեն, ապա այս տարվա նույն ժամանակահատվածում ընդամենը ՝  0.1 տոննա:
Ինչ վերաբերում է տրիկոտաժեղենին, ապա այս տարվա հունվարին Հայաստանում արտադրվել է 113 հազար հատ տրիկոտաժեղեն, իսկ 2015թ-ի հունվարին՝  354  հազար հատ: Այսպիսով, տրիկոտաժեղենի արտադրությանը ծավալն էլ նվազել է  68.1%-ով:
Ըստ ԱՎԾ-ի՝  նշված ժամանակահատվածում  91.6 տոկոսով աճել է միայն գուլպեղենի արտադրության ծավալը. եթե 2015թ-ի հունվարին արտադրվել է 283.1 հազար զույգ գուլպեղեն, ապա 2016թ-ի հունվարին՝ 542.5 հազար զույգ:

Carpet production decreased by 94.4% in Armenia
Carpet production decreased by 94.4% in 2016 compared to the results of the previous year. The National Statistical Service of the Republic of Armenia (NSS) informs that in January, 2015, 1.8 tons of carpets and carpet coverings have been produced in the republic, for the mentioned period of this year the number is 0.1 tons.
As to knitwear production, in January 2016, 113k units have been manufactured in Armenia compared to 354K units or January, 2015. Thus, knitwear production decreased by 68.1%.  According to NSS, for the indicated period only hosiery production increased by 91.6%. 283.1k pairs have been produced in January, 2015, compared to 542.5k pairs manufactured in January, 2016.