ԼՂՀ  միջազգային  ճանաչման  ուղղությամբ սպասվում են հետաքրքիր զարգացումներ. ՀԺ
ԱՄՆ Ջորջիա նահանգի՝ Արցախի անկախությունը ճանաչող բանաձևի ընդունումն այս տարի վերջին նման քայլը չի լինի, 2016 թվականին  Լեռնային Ղարաբաղի  Հանրապետության  միջազգային  ճանաչման  ուղղությամբ սպասվում են հետաքրքիր զարգացումներ: Այս խոստումը «Հայկական ժամանակ»-ին տվել է ԼՂՀ  նախագահի մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանը՝ առանց փակագծեր բացելու:
Թերթը հիշեցնում է, որ մարտի 3-ի  ուշ երեկոյան  ԱՄՆ-ի  Ջորջիա նահանգի Կոնգրեսի  ներկայացուցիչների  պալատն  ընդունել է Արցախի անկախությունը  ճանաչող բանաձև: Սպասվում է, որ ընթացիկ տարում, երբ հայկակական 2-րդ պետությունը պատրաստվում է մեծ շուքով նշել իր  անկախության 25-րդ տարեդարձը, այդ գործընթացը նոր թափ կստանա:

«Айкакан жаманак»: В международном признании Арцаха ожидаются интересные развития
Принятие Палатой представителей штата Джорджия резолюции о признании независимости Нагорно-Карабахской Республики (НКР) – не будет последним подобным шагом в 2016 году. В направлении международного признания НКР ожидаются интересные развития.
Об этом заявил корреспонденту «Айкакан жаманак» пресс-секретарь президента НКР Давид Бабаян, не уточняя детали.
Издание напоминает о том, что вечером 3 марта Палата представителей штата Джорджия приняла резолюцию о признании независимости Нагорно-Карабахской Республики (НКР). Ожидается, что в текущем году, когда Нагорный Карабах готовятся с большим размахом отметить 25-летие независимости, этот процесс международного признания получит новый импульс.