Վարչապետը կապ չունի «Արմենիա» ավիաընկերության հետ. ՀԺ
«Արմենիա» ավիաընկերության  հասարակայնության հետ կապերի և  տեղեկատվության  վարչությունից  «Հայկական ժամանակ»-ը հետաքրքրվել է,  թե որքանով են  իրականությանը  համապատասխանում  վրացական լրատվամիջոցներից մեկի  միջոցով  տարածված տեղեկությունները, թե  «Արմենիա»-ն իրականում պատկանում է  ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանին։
Հարցի կապակցությամբ թերթին տեղեկացրել են. «Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը  որևէ կապ չունի  «Արմենիա» ավիաընկերության հետ, ընկերության բաժնետերերի վերաբերյալ  տեղեկությունը պետռեգիստրում կա, և դուք կարող եք տեղեկանալ, թե ովքեր են»։
Թերթը նշել է, որ վերջերս ՀՀ արդարադատության  նախարարության  պետռեգիստրում պետական գրանցում  ստացած  «Արմենիա» ավիաընկերությունը ապրիլի 21-ին առաջին չվերթը կիրականացնի. ուղղությունը՝ Իսրայել։

«Айкакан жаманак»: Премьер Овик Абраамян не имеет никакой связи с авиакомпанией «Армения»
Премьер-министр Армении Овик Абраамян не имеет никакой связи с авиакомпанией «Армения». Об этом заявили корреспонденту газеты «Айкакан жаманак» в пресс-службе авиакомпании «Армения» в ответ на вопрос, соответствуют ли действительности распространенные одним из грузинских СМИ сведения о том, что эта компания принадлежит Овику Абраамяну.
«Информация об акционерах компании есть в государственном регистре юридических лиц  Армении, и вы можете ознакомиться с ними», - сказали в пресс-службе.
Издание отмечает, что зарегистрированная недавно в государственном регистре  министерства юстиции Армении компания «Армения» 21 апреля совершит первый рейс в Израиль.