Գարնանային արձակուրդ կունենան միայն առաջին դասարանցիները
ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունը գարնանային արձակուրդի վերաբերյալ շրջաբերական նամակ է ուղարկել ՀՀ մարզպետարաններ և Երևանի քաղաքապետարան:
ԿԳՆ լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ շրջաբերականում մասնավորապես նշվում է՝ 2016 թվականի մարտի 21-ից մարտի 27-ն ընկած ժամանակահատվածում առաջին դասարանցիներին կտրվի գարնանային արձակուրդ: Իսկ 2-12-րդ դասարանցիները,  ձմեռային արձակուրդի երկարաձգման պատճառով,  գարնանային արձակուրդ չեն ունենա:
Նախարարությունը հիշեցնում է, որ ընթացիկ տարվա հունվար ամսին,  ՀՀ առողջապահության նախարարության միջնորդությամբ, սուր վարակիչ հիվանդությունների տարածվածությամբ  պայմանավորված, ձմեռային արձակուրդը երկրաձգվել էր երեք շաբաթով:

В Армении на весенние каникулы отправятся только первоклассники
Министерство образования и науки Армении направило циркуляр о весенних каникулах в областные администрации Армении и в мэрию Еревана.
Как передает пресс-служба Минобрнауки Армении, учащиеся первых классов школ Армении отправятся на весенние каникулы в период с 21 по 27 марта.
«У учащихся 2-12 классов не будет весенних каникул по причине продления зимних», – отмечается в сообщении.
В январе 2016 года зимние каникулы в Армении были продлены на 3 недели по просьбе министерства здравоохранения РА из-за распространения в стране острых респираторно-вирусных заболеваний.