Կատարված աշխատանքի արդյունքները վկայում են դատարանների գործունեության մեջ դրական տեղաշարժերի, ձեռքբերումների, ինչպես նաև անելիքների մասին: Այս մասին հայտարարել է Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը, ով այսօր մասնակցել է Արցախի Հանրապետության դատարանների 2015 թվականի գործունեության ամփոփմանը նվիրված դատավորների ընդհանուր ժողովին:
Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, երկրի ղեկավարը վստահություն է հայտնել, որ դատավորները կշարունակեն անել հնարավորն իրենց պարտականությունները բարձր պատասխանատվությամբ իրականացնելու համար՝ հետևելով օրենքի տառին և ոգուն:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ պետությունն այսուհետ ևս մշտապես ուշադրության կենտրոնում է պահելու դատական իշխանությանը, դատավորների և դատարանի աշխատակիցների աշխատանքային և սոցիալական պայմանների բարելավմանն առնչվող հարցերը:

President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan partook at the judges’ general meeting On March15 summing up the 2015 activity of the Artsakh Republic courts and delivered a speech there, press department of NKR President’s Office informs.
In his speech the president noted that the results of the implemented work witnessed positive dynamics in the courts’ activity, the achievements and steps to be carried out, the statement reads.
NKR President then expressed confidence that the judges would continue doing everything possible towards carrying out their duties with high responsibility, following the spirit and the letter of the law.
According to the source, Bako Sahakyan underlined that the state would further on keep in the spotlight issues related to the improvement of the judges and judicial officers' working and social conditions.