ՃՈ ճանապարհապարեկային ծառայության առաջին սպայական գումարտակն արդեն երկու օր Երևանի կենտրոնում՝ մասնավորապես Բաղրամյան պողոտայում իրականացնում է միջոցառումներ՝ մգեցված դիմապակիներով մեքենաների մասով:
«Անկախ վարորդների զբաղեցրած պաշտոններից կամ կոչումներից, եթե մեքենան վարեն առջևի հողմապակին թաղանթապատ վիճակում, ապա օրենքվ սահմանված կարգով կազմվում է արձանագրություն, խոսքը վերաբերում է միայն առջևի հողմապակու թաղանթապատ լինելուն»,-Panorama.am-ին ասաց ՃՈ ճանապարհապարեկային ծառայության առաջին սպայական գումարտակի հրամանատարի տեղակալ, Ոստիկանության գնդապետ Հայկազ Մաթևոսյանը:
Մաթևոսյանն ասաց, որ միջոցառումները շարունակական բնույթ են կրելու: Նաև նշեց, որ արտոնյալ վարորդներ չկան, բոլորն էլ օրենքի առաջ հավասար են:
Կին վարորդներից մեկն էլ նշեց, որ երեկ ոստիկանության աշխատակիցները կանգնեցրել են, մինչև 18:40 ժամանակ տվել թաղանթը պոկելու համար:

Traffic Police officers of Armenia carried out monitoring in downtown Yerevan, on Baghramyan Avenue to remove the layers of tinted car windscreens.
“Irrespective of the title and the position a driver holds, any car noticed during the inspection with tinted windscreen, the driver is subject to administrative fine as foreseen by the law on administrative offences,” Haykaz Matevosyan, Deputy Commander of the 1st Division of the RA Traffic Police told panorama.am
Matevosyan informed that inspections would be carried out on continuous basis, adding no privileged drivers would be.
A woman driver spoke to Panorama.am and noted that Police officers gave her time to remove the layer; she was about to remove, yet the Police officers removed the layer themselves.