«Կինը՝ որպես արվեստի և նորաձևության  հավերժ ոգեշնչման աղբյուր» ցուցահանդես՝ «ԼաԳալլերիա»-ում
Կանանց մեծարելու հերթական նախաձեռնությունը կանանց մեկամսյակի շրջանակում. նախօրեին «ԼաԳալլերիա» խանութ-սրահում  բացվեց «Կինը՝ որպես արվեստի և նորաձևության  հավերժ ոգեշնչման աղբյուր» խորագրով  հայ  ժամանակակից արվեստագետների  աշխատանքների  ցուցադրությունը:  Ցուցահանդեսը կազմակերպվել էր «ԼաԳալլերիա»  հագուստի խանութի և  «Անտիկյան Գալլերի» ցուցասրահի համատեղ ջանքերով:
Ցուցահանդեսում ներկայացված են ժամանակակից հայ  վեց արվեստագետի՝  Թենի Վարդանյանի, Սարգիս Համալբաշյանի,  Արշակ Սարգսյանի, Արտակ Սարգսյանի, Արա Ալեքյանի և  Մարինա Դիլանյանի աշխատանքները, ինչպես նաև իտալացի արվեստագետ Բրունո Բրունիի՝ կանանց շարքը:
«Շատ հետաքրքիր, ոչ ստանդարտ նախաձեռնություն է, որը ողջունվեց ժամանակակից արվեստագետների կողմից: Մեզ համախմբեց  կանանց մեկամսյակը՝ համատեղ ներկայացնելու կնոջը՝ որպես արվեստի և նորաձևության  հավերժ ոգեշնչման աղբյուր, մուսա և նորաձևության, և արվեստի համար»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Անտիկյան Գալլերի» ցուցասրահի ղեկավար Արմինե Անտիկյանը:

Exhibition at LaGalleria: Woman as an Eternal Inspiration for Art and Fashion
“Woman as an Eternal Inspiration for Art and Fashion” exhibition at LaGalleria is another chance to honour women within the framework of Women's Month. The exhibition is organized with the efforts of LaGALLERIA clothing store and Antikyan Gallery.
The exhibition features contemporary six Armenian artists, Teni Vardanyan, Sargis Hamalbashyan, Arshak Sargsyan, Artak Sargsyan, Ara Alekyan and Marina Dilanyan, as well as the works of Italian artist Bruno Bruni.
“It’s an interesting and original initiative welcomed by contemporary artists. Women’s Month has brought us together to present her as an eternal source of inspiration and muse for both fashion and art,” said Antikyan Gallery director Armine Antikyan.