ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը գործարկել է ձայնային և տվյալների փոխանցման ծառայություններ ներառող «Viva» սակագնային պլանների շարք
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը գործարկել է ձայնային և տվյալների փոխանցման ծառայություններ ներառող նոր, հարմարավետ ու մատչելի սակագնային պլանների շարք, որը բաժանորդներին թույլ կտա զգալիորեն օպտիմալացնել հաղորդակցման ծախսերը: «Viva» սակագնային պլանների շարքն առավելագույնս հարմարեցված է այն բաժանորդների հաղորդակցման պահանջներին, որոնց անհրաժեշտ են ձայնային և տվյալների փոխանցման ծառայությունների մատչելի փաթեթներ՝ մեկ սակագնային պլանի շրջանակում: Այս մասին հայտնում են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից:
Ֆիքսված գումարի դիմաց բաժանորդը ստանում է խոսելաժամանակ դեպի ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի, ՀՀ այլ, 374 97 բջջային և 374 47 ֆիքսված ցանցեր, Ռուսաստան, ԱՄՆ և Կանադա, SMS հաղորդագրություններ ուղարկելու հնարավորություն և, իհարկե՝ շարժական գերարագ ինտերնետ:
«Viva» սակագնային պլանների առանձնահատկությունն այն է, որ բաժանորդն առաջարկվող տարբերակներից կարող է ընտրել իր հաղորդակցման կարիքներին առավելագույնս համապատասխանողը՝ ներառված ներցանցային, դեպի այլ ցանցեր և արտերկիր խոսելաժամանակի, գերարագ ինտերնետի նախընտրելի ծավալով, SMS հաղորդագրությունների նախընտրելի քանակով, և այս ամենը՝ մատչելի գումարի դիմաց: Բացի այդ, «Viva» սակագնային պլանի ցանկացած բաժանորդ կարող է հեշտությամբ անցում կատարել մեկ սակագնային պլանից մյուսին, ինչպես նաև, ըստ նախընտրության՝ վճարել նախքան ծառայություններն օգտագործելը կամ օգտագործելուց հետո: Այսպիսով` նոր սակագնային պլանների շարքը վերացնում է սակագնային պլանների հետվճարային և կանխավճարային տարբերակների որոշակի սահմանափակումները:
Նոր սակագնային պլանների շարքն առավել ճկուն է և ունի օգտագործման համար ավելի պարզ կառուցվածք: Ստեղծված լինելով բաժանորդների հաղորդակցման պահանջների ուսումնասիրության արդյունքում՝ այն իսկապես արտացոլում է տարբեր ծավալի ձայնային և տվյալների փոխանցման ծառայություններ օգտագործող և այդ ծառայությունների համար տարբեր բյուջե նախատեսող բաժանորդների կարիքները:
Սակագնային շարքի կոմերցիոն մեկնարկի օրը համընկել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի՝ սպասարկման կենտրոն կատարած հերթական այցելության հետ: Այս անգամ նա այցելել էր Արտաշատի սպասարկման կենտրոն:
««Viva» սակագնային պլանների շարքը ձայնային ծառայություններն ու շարժական ինտերնետը մեկ փաթեթում առաջարկելու նոր մոտեցում է: Սակագնային պլանների նոր շարքը ճկուն է և առավելագույնս հարմարեցված բաժանորդի կարիքներին: Հարկ է նշել, որ բաժանորդն, ըստ նախընտրության, կարող է վճարել նախքան ծառայություններն օգտագործելը կամ օգտագործելուց հետո: Այսպիսով, նոր սակագնային պլանների շարքը վերացնում է սակագնային պլանների հետվճարային և կանխավճարային տարբերակներին բնորոշ սահմանափակումները: «Viva»-ի մյուս առավելությունն էլ այն է, որ բաժանորդը ցանկացած ժամանակ կարող է մեկ տարբերակից անցում կատարել մյուսին՝ իր հայեցողությամբ և առանց սպասարկման կենտրոն այցելելու»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Խոսելով մարզային սպասարկման կենտրոն այցելելու նպատակների մասին՝ Ռալֆ Յիրիկյանը նշել է. «Մարզային գրասենյակներ կատարվող այցելությունները նորություն չեն: Այցելում և շարունակելու եմ այցելել անսպասելիորեն, առանց նախազգուշացնելու, նաև՝ որպես հաճախորդ: Հաճախակի այցելությունների, հանդիպումների, ինչպես նաև վերաորակավորման դասընթացների նպատակն աշխատակիցների շրջանում այն համոզման շարունակական արմատավորումն է, որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի սպասարկման ոլորտի աշխատակիցը գտնվում է «առաջին գծում» և պատասխանատու է ընկերության վարկանիշը բարձր պահելու համար, ինչպես օլիմպիական մարզիկը՝ երկրի համբավը բարձր պահելու համար»:
«Viva» սակագնային պլաններով տրամադրվող փաթեթներ
Սպառելուց հետո օգտագործվող ծառայությունների սակագների, նախընտրած փաթեթին միանալու հրահանգների և այլ մանրամասների վերաբերյալ տեղեկություններ ստանալու համար կարելի է օգտվել www.mts.am կայքից, զանգահարել 111 անվճար հեռախոսահամարով, հաղորդակցվել «111 օնլայն» պորտալի միջոցով, կամ այցելել ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի սպասարկման կենտրոններից որևէ մեկը:

VivaCell-MTS launches “Viva” range of voice and data tariff plans
VivaCell-MTS launched a range of new, comfortable and affordable voice and data tariff plans, offering significant value for money to mobile customers. The range of “Viva” tariff plans suits best the communication needs of subscribers interested in having affordable bouquet of voice and data packages provided within one tariff plan, reads the statement released by VivaCell-MTS.
According to it, for a fixed fee one can get airtime to VivaCell-MTS network, to RA other, 374 97 GSM and 374 47 fixed networks; to Russia, US and Canada, as well as an opportunity to send SMS, and, last but not least, high-speed Internet.
“Viva” range of tariff plans is unique in several aspects: subscriber can choose the most convenient package out of the offered options, based on individual need for a volume of on-net airtime, embedded airtime for calls to other networks and abroad, high-speed Internet and quantity of SMS messages, and all this against an affordable fee. Also, the subscriber of any of the “Viva” tariff plans can easily shift to another package of choice, as well as to choose the period of making payment, which can be either prior or after consuming the services, thus doing away with the complexities of both prepaid and postpaid plans.
The new range of tariff plans provides a flexible solution and brings more simplicity to VivaCell-MTS’ product structure. It has been developed after extensive consumer research and truly reflects the expectations of mobile subscribers with varying communication needs and budget spent on voice and data services.
“Viva” tariff line offers a new approach to combining voice and mobile Internet services in one package. The new tariff range is very flexible and is perfectly tailored to fit the needs of the subscriber. Equally important is that the subscriber can choose the period of making payment, which can be either prior or after consuming the services, thus combining the advantages of prepaid and postpaid tariff plans. Another convenient feature of “Viva” is that it allows the subscriber to switch between the tariff plan options without visiting a service center,” VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian commented.
The launch of this new range of tariff plans coincided with the visit of VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian to the service center in Artashat.
Asked about the objective of the visit to a regional service center, Ralph Yirikian said: “Visiting regional service centers is not something new. This is a regular practice I’ve been doing always by paying a visit unexpectedly, without prior notice, and sometimes, as a subscriber. The objective of frequent visits, meetings, as well as trainings is to continuously instill in the customer service staff the belief that they are in the forefront and responsible for keeping the reputation of the Company at the highest level, as an Olympic sportsman would enhance the name of the country by keeping the bar.”