Արմեն Մուրադյանը՝ Քուշկյանի ՀՀ առողջապահության նախարար նշանակվելու մասին
Կառավարության այսօրվա նիստից հետո լրագրողները ՀՀ առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանից հետաքրքվեցին, արդյոք ճիշտ են լուրերը, որ ինքն ազատվելու է պաշտոնից և աշխատանքի է անցնելու Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունում, նախարարը պատասխանեց. «Առաջին անգամ ձեզանից եմ լսում»:
«Լրատվության մեջ թյուրիմացությունն այն է, որ ստացված հրավերը վերաբերում է մայիսի 23-ից 28-ը ԱՀԿ-ի համաշխարհային վեհաժողովին համանախագահող լինելուն՝ ընդամենը 7 օրվա ընթացքում»,-ասաց Արմեն Մուրադյանը:
Այն հարցին, թե Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության առողջապահության նախարար Հարություն Քուշկյանի՝ նախարարի պաշտոնից ազատվելուց հետո լուրեր են պտտվում, թե նշանակվելու է Հայաստանի առողջապահության նախարար, Արմեն Մուրադյանն արձագանքեց. «Որևէ մեկնաբանություն չունեմ, քանի որ առաջին անգամ ձեզանից լսեցի»:
Հիշեցնենք, որ ԼՂՀ առողջապահության նախարար Հարություն Քուշկյանն այսօր աշխատանքից ազատման դիմում է ներկայացրել:

Впервые об этом слышу. Армен Мурадян о назначении Арутюна Кушкяна главой Минздрава Армении
«Впервые об этом слышу, от вас», – сказал сегодня журналистам после заседания правительства Армении министр здравоохранения РА Армен Мурадян в ответ на вопрос, соответствует ли действительности информация, что он будет освобожден от занимаемой должности и перейдет на работу во Всемирную организацию здравоохранения (ВОЗ).
При этом министр пояснил, что муссируемая информация – результат недоразумения: «Полученное приглашение касается сопредседательства на предстоящей 23–28 мая сессии Всемирной ассамблеи здравоохранения».
Что же касается муссируемых слухов о том, что освобожденный от должности министра здравоохранения НКР Арутюн Кушкян будет назначен главой Минздрава РА, Армен Мурадян сказал: «У меня нет комментариев, впервые об этом слышу».
Отметим, 24 марта президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян подписал указ об освобождении Арутюна Кушкяна от должности министра здравоохранения НКР, согласно его заявлению. Как передала пресс-служба президента НКР, другим указом Б.Саакяна Карине Атаян назначена министром здравоохранения НКР.