Նաթանյահու. Մարդու իրավունքներով ՄԱԿ խորհուրդը վերածվել է հակաիսրայելական կրկեսի
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նաթանյահուն կոչ է արել աշխարհի «պատասխանատու կառավարություններին» բոյկոտել հրեական պետության հանդեպ խտրական դիրքորոշում պարունակող մարդու իրավունքների հարցով ՄԱԿ խորհրդի որոշումը: Այս մասին հաղորդում է «Ռիա Նովոստի» լրատվական գործակալությունը:
Նշենք, որ նախօրեին մարդու իրավունքների հարցերով ՄԱԿ խորհուրդը որոշում էր կայացրել կազմել հրեական և օտարերկրյա այն կազմակերպությունների ցուցակը, որոնք աշխատում են օկուպացված տարածքներում ստեղծված հրեական բնակավայրերում: Պաշտոնական Թել Ավիվը կարծում է, որ վերոնշյալ ցուցակը կդառնա միջազգային բոյկոտի թիրախների ցանկ:
«Մարդու իրավունքներով ՄԱԿ խորհուրդը վերածվել է հակաիսրայելական կրկեսի: Նա հարձակումների է ենթարկում մերձավոր արևելքի միակ ժողովրդավարությունը՝ անտեսելով Իրանում, Սիրիայում և Հյուսիսային Կորեայում առկա կոպտագույն խախտումները», - նշվում է Իսրայելի վարչապետի մամլո ծառայության կողմից տարածված մամլո հաղորդագրության մեջ:
Թել Ավիվը կոչ է անում աշխարհի «պատասխանատու կառավարություններին» չսատարել Իսրայելի նկատմամբ խտրականություն դրսևորող խորհրդի որոշումները:

Benjamin Netanyahu: The UN Human Rights Council turned into an anti-Israel circus
Prime Minister of Israel Benjamin Netanyahu spoke against the UN Human Rights Council’s decision to create a blacklist of companies operating in the West Bank, Golan Heights and East Jerusalem, The Times of Israel reports.
Official Tel Aviv thinks that the above-mentioned blacklist will become a list of international boycott targets.
“The UN Human Rights Council has turned into an anti-Israel circus, which attacks the only democracy in the Middle East and ignores the blatant violations of Iran, Syria and North Korea,” states the press release issued by the Press Service of the Prime Minister of Israel.
Tel Aviv calls the ‘responsible governments’ of the world not to support the discriminatory Council resolutions against Israel.