Հակառակորդի կրակից հրազենային վիրավորում է ստացել Բերքաբերի բնակիչը
«Ադրբեջանական կողմը, ստեղծելով կեղծ լարվածության մասին լուրեր, վերջին օրերին հող էր նախապատրաստում համաքրիստոնեական տոներին իրավիճակի ապակայունացման համար՝ անարգելով միջազգային կազմակերպությունների հորդորները»,-ասված է ՀՀ պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունում:
Վերջին 24 ժամերի ընթացքում Ադրբեջանի կողմից ՀՀ սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով, ինչպես նաև ԼՂՀ ՊԲ պատասխանատվության գոտում ինտենսիվորեն կիրառվել են ինչպես հրաձգային զենքեր, այնպես էլ 60 և 82 մմ-ոց ականանետեր և ՏՌ-107 համազարկային հրթիռային կայանքներ: Ադրբեջանի զինված ուժերը չեն խորշում նաև բնակավայրերի և քաղաքացիական անձանց գնդակոծությունից:
Երեկ երեկոյան Տավուշի մարզի Բերքաբեր գյուղում իր տան մոտ հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ քաղաքացի 64-ամյա Նորիկ Ալիխանյանը, մեկ այլ քաղաքացու տնտեսությանը հասցվել է մեծ վնաս: ՀՀ զինված ուժերը և ԼՂՀ ՊԲ ստորաբաժանումները անցել են զինված դիմակայության պայմաններում իրավիճակի կայունացմանն ուղղված և ադրբեջանական կողմի զսպման գործողությունների. տեղեկացնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը:

ВС Азербайджана обстреляли армянское село Беркабер, ранен 64-летний Норик Алиханян
Азербайджанская сторона, распространяя ложные слухи о напряженности, в последние дни подготавливала тем самым почву для дестабилизации ситуации в канун христианских праздников, игнорируя призывы международных организаций. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
Согласно сообщению, в течение последних 24 часов ВС Азербайджана по всему периметру границы с Арменией и линии соприкосновения с ВС НКР интенсивно задействовали как стрелковое оружие, так и 60-и и 82-миллиметровые минометы, реактивные ракетно-артиллерийские установки типа TR-107. Азербайджанские ВС не гнушаются и обстрелами населенных пунктов и гражданских лиц.
Накануне вечером в селе Беркабер Тавушской области у своего дома огнестрельное ранение получил 64-летний гражданин РА Норик Алиханян. Хозяйству другого гражданина причинен большой ущерб.
Отмечается также, что ВС РА и подразделения АО НКР были вынуждены прибегнуть к мерам, направленным на стабилизацию ситуации в условиях вооруженного противостояния и сдерживание азербайджанской стороны.