Հակառակորդի կրակից հրազենային վիրավորում է ստացել Բերքաբերի բնակիչը
«Ադրբեջանական կողմը, ստեղծելով կեղծ լարվածության մասին լուրեր, վերջին օրերին հող էր նախապատրաստում համաքրիստոնեական տոներին իրավիճակի ապակայունացման համար՝ անարգելով միջազգային կազմակերպությունների հորդորները»,-ասված է ՀՀ պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունում:
Վերջին 24 ժամերի ընթացքում Ադրբեջանի կողմից ՀՀ սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով, ինչպես նաև ԼՂՀ ՊԲ պատասխանատվության գոտում ինտենսիվորեն կիրառվել են ինչպես հրաձգային զենքեր, այնպես էլ 60 և 82 մմ-ոց ականանետեր և ՏՌ-107 համազարկային հրթիռային կայանքներ: Ադրբեջանի զինված ուժերը չեն խորշում նաև բնակավայրերի և քաղաքացիական անձանց գնդակոծությունից:
Երեկ երեկոյան Տավուշի մարզի Բերքաբեր գյուղում իր տան մոտ հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ քաղաքացի 64-ամյա Նորիկ Ալիխանյանը, մեկ այլ քաղաքացու տնտեսությանը հասցվել է մեծ վնաս: ՀՀ զինված ուժերը և ԼՂՀ ՊԲ ստորաբաժանումները անցել են զինված դիմակայության պայմաններում իրավիճակի կայունացմանն ուղղված և ադրբեջանական կողմի զսպման գործողությունների. տեղեկացնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը:

Armenian citizen, Norik Alikhanyan, 64, was wounded on March 25 by Azerbaijani fire next to his house in Berkaber village. Another citizen’s property was significantly damaged. RA Armed Forces and NKR Defense Army front units resisted Azerbaijani operations in an armed confrontation and stabilized the situation on the frontline, Armenian Defense Ministry reports.
“Over the past few days the Azerbaijani side creates a fertile soil to destabilize the situation through disseminating false reports about the intense situation on the eve of the Christian holidays dismissing the calls by international organizations,” reads the statement released by the Ministry of Defense.
According to the information, Azerbaijani side fired numerous shots using weapons of different calibers, used 60mm and 82mm mortars as well as TR-107 artillery rockets along the Line of Contact.