Նորագյուղը Արցախի հին և կայացած բնակավայրերից մեկն է. Բակո Սահակյան
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր այցելել է Ասկերանի շրջանի Նորագյուղ բնակավայր և մասնակցել գյուղը հարակից լեռնային շրջաններից ներկայիս տարածք տեղափոխելու 50-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառմանը: Այս մասին հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահ Սահակյանը Նորագյուղը համարել է Արցախի հին և կայացած բնակավայրերից մեկը, որը շոշափելի ներդրում ունի հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման գործում՝ հավելելով, որ պետությունն այսուհետ ևս հատուկ ուշադրություն է դարձնելու գյուղական բնակավայրերի առջև ծառացած հիմնախնդիրների լուծմանը:
Միջոցառմանը ներկա են եղել Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

NKR President called Noragyough among the oldest and established Artsakh settlements
Artakh President Bako Sahakyan visited the Noragyough settlement in the Askeran region on March 26 and partook there at a solemn event devoted to the 50th anniversary of moving the village from the adjoining mountainous location to the present-day territory, Information department of the President’s Office reports
President Sahakyan called Noragyough among the oldest and established settlements of Artsakh having tangible contribution in the republic’s socioeconomic development, adding that the state would further on keep at the spotlight the solution of issues the countryside faced.
National Assembly Chairman Ashot Goulyan, premier Arayik Haroutyunyan and other officials were present at the event.