Լևոն Արոնյան. «Այն, որ չեմ խաղալու Կառլսենի հետ, ինձ համար ուժեղ հարված է»
Լևոն Արոնյանը շատ է հիասթափված Մոսկվայում կայացած հավակնորդների մրցաշարում անհաջող ելույթներից, որում բաժանեց 4-7-րդ տեղերը: Արոնյանի խոսքերով` իր համար ուժեղ հարված է այն, որ չի կարող խաղալ աշխարհի գործող չեմպիոն Մագնուս Կառլսենի հետ: Հիշեցնենք, որ նորվեգացի գրոսմայստերի հետ մրցախաղի իրավունքին տիրացել է Ռուսաստանի ներկայացուցիչ Սերգեյ Կարյակինը:
«Դժվար է ասել, թե որքան միավոր պակաս վաստակեցի,- Արոնյանի խոսքերը մեջբերել է «Ռ-Սպորտը»:- Բայց նրանում, որ մրցաշարը պետք է ավարտեի «պլյուսով», վստահ եմ: Եվ այն, որ չպետք է խաղամ Կառլսենի հետ, ինձ համար ուժեղ հարված է: Ի վերջո, շատ աշխատեցի, այնքան ժամանակ անցկացրեցի խաղատախտակի առջև, և արդյունքով չապացուցել, որ, որպես շախմատիստ, ուժեղացել եմ, ինձ համար շատ տհաճ է»:

Levon Aronian disappointed not to play against Carlsen
Levon Aronian is very disappointed about unsuccessful matches during World Chess Championship Candidates Tournament in Moscow, where he shared 4-7th places. According to Aronian, it was a shock to realize that he won’t play against current World Chess Champion Magnus Carlsen.
To remind, Russian chess player Sergey Karjakin got the right to play against the Norwegian grandmaster.
“It’s difficult to say how many points I was lacking, but I’m sure I was supposed to end the championship with a “plus”. The fact that I’m not going to play against Carlsen is a real shock for me. Worked so hard, spending so much time in front of the board, just to fail to prove that I’ve grown as a chess player is really disappointing to me,” rsport.ru cites Aronian.