Հայկական մշակույթի շաբաթ՝  Տոկիոյում
Մարտի 22-27-ը Տոկիոյում անցկացվել է հայկական մշակույթի շաբաթ, որի ընթացքում տեղի են  ունեցել բազմաբնույթ միջոցառումներ` հայ և ճապոնացի արվեստագետների մասնակցությամբ։
ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչության հաղորդմամբ, շաբաթը մեկնարկել է «Դայկանյամա Հիլսայդ տերաս» սրահների համալիրում, որտեղ Ճապոնիայի «Շոգակայ» միությունը ներկայացրել է հայաստանյան մոտիվներով ճապոնական գեղագրության արվեստը, ցուցադրվել են հայազգի դիզայներ, նկարիչ Արև Պետրոսյանի և ճապոնացի գեղանկարիչ Մակոտո Մաեդայի աշխատանքները։
Շաբաթվա ընթացքում տեղի են ունեցել  Արաքս Մանսուրյանի մենահամերգը՝ ճապոնացի դաշնակահար Տակահիրո Ակիբայի նվագակցությամբ, ինչպես նաև հայ և ճապոնացի երաժիշտների՝ դասական երաժշտության համատեղ համերգներ: Միջոցառումների շրջանակում կայացել են նաև հայկական և ճապոնական ֆիլմերի ցուցադրություններ։
Մշակույթի շաբաթը կազմակերպել էր Ճապոնիայում ՀՀ դեսպանությունը` Ճապոնիայի արտաքին գործերի նախարարության, Ճապոնիայի միջազգային համագործակցության գործակալության (JICA), համայնքային կառույցների, Կոմիտաս միության, «Գալերի Գինզա Իչոմե» և այլ ընկերությունների աջակցությամբ։

Various cultural events featuring Armenian and Japanese artists took place during the Armenian Culture Week in Tokyo on March 22-27.
According to Media and Information Department of the Ministry of Foreign Affairs of Armenia, Armenian Culture Week launched at Daikanyama Hillside Terrace hall. The works of young Japanese artist Makoto Maeda and Armenian designer-painter Arev Petrosyan were displayed.
Armenian Music Festivals on March 24, 26 and 27 featured soprano Arax Mansourian’s concert accompanied by Japanese pianist Takahiro Akiba. Armenian and Japanese short film screenings were also held on March 26 and 27.
Armenian Culture Week was organized with the support of Armenian Embassy in Japan, Japan Ministry of Foreign Affairs, Japan International Cooperation Agency (JICA), Community Institutions, Komitas Union, etc.