Հայկական մշակույթի շաբաթ՝  Տոկիոյում
Մարտի 22-27-ը Տոկիոյում անցկացվել է հայկական մշակույթի շաբաթ, որի ընթացքում տեղի են  ունեցել բազմաբնույթ միջոցառումներ` հայ և ճապոնացի արվեստագետների մասնակցությամբ։
ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչության հաղորդմամբ, շաբաթը մեկնարկել է «Դայկանյամա Հիլսայդ տերաս» սրահների համալիրում, որտեղ Ճապոնիայի «Շոգակայ» միությունը ներկայացրել է հայաստանյան մոտիվներով ճապոնական գեղագրության արվեստը, ցուցադրվել են հայազգի դիզայներ, նկարիչ Արև Պետրոսյանի և ճապոնացի գեղանկարիչ Մակոտո Մաեդայի աշխատանքները։
Շաբաթվա ընթացքում տեղի են ունեցել  Արաքս Մանսուրյանի մենահամերգը՝ ճապոնացի դաշնակահար Տակահիրո Ակիբայի նվագակցությամբ, ինչպես նաև հայ և ճապոնացի երաժիշտների՝ դասական երաժշտության համատեղ համերգներ: Միջոցառումների շրջանակում կայացել են նաև հայկական և ճապոնական ֆիլմերի ցուցադրություններ։
Մշակույթի շաբաթը կազմակերպել էր Ճապոնիայում ՀՀ դեսպանությունը` Ճապոնիայի արտաքին գործերի նախարարության, Ճապոնիայի միջազգային համագործակցության գործակալության (JICA), համայնքային կառույցների, Կոմիտաս միության, «Գալերի Գինզա Իչոմե» և այլ ընկերությունների աջակցությամբ։

В японской столице Токио 22-27 марта прошла неделя армянской культуры, в ходе которой состоялись разнообразные мероприятия с участием армянских и японских деятелей искусства. Об этом сообщает пресс-служба министерства иностранных дел Армении.
В рамках недели армянской культуры состоялись концерт Аракс Мансурян в сопровождении японского пианиста Такахиро Акибы, а также концерты классической музыки с участием армянских и японских музыкантов. Состоялись также показы армянских и японских фильмов.
Неделя армянской культуры была организована посольством Армении в Японии, при содействии МИД Японии, Японского агентства международного сотрудничества, общинных структур, армянского культурного союза «Комитас» и других организаций.