Մեկնարկեց նախընտրական քարոզարշավը
Մարտի 30-ին 36 համայնքներում մեկնարկում է նախընտրական քարոզարշավը: Համայնքներից 33-ում քաղաքապետ կամ գյուղապետ են ընտրելու:
Քաղաքներից Թալինում գրանցված 3 թեկնածու կա՝  գործող ՀՀԿ-ական քաղաքապետ Սարգիս Արամյանը, «Հայկական վերածնունդ» կուսակցությունն առաջադրել է Գուրգեն Գրիգորյանի թեկնածությունը, ՀՅԴ-ն՝ Տիգրան Հարությունյանի:
Սպիտակում առաջադրված 4 թեկնածուներից մնացել  են երկուսը՝ գործող քաղաքապետ Գագիկ Սահակյանն ու Լոռու փոխմարզպետ Վանիկ Ասատրյանը: Հանրապետական երկու գործիչներն էլ ինքնաառաջադրված են, հարազատ կուսակցությունը որևէ մեկին սատարելու մասին դեռ չի հայտարարել:
Հրազդանում առավել թեժ մրցակցություն է: Այստեղ  առաջադրված 5 թեկնածուներից պայքարը շարունակում են երեքը՝ գործող ՀՀԿ-ական քաղաքպետ Արամ Դանիելյանը, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունից Սասուն Միքայելյանն ու «Հայկական վերածնունդ» կուսակցությունից Արթուր Միսակյանը:
Շատ գյուղերում քարոզչություն ծավալելու անհրաժեշտություն չի էլ զգացվի, քանի որ գրանցված միակ թեկնածուները  ՀՀԿ-ական գործող գյուղապետերն են: Նման պատկեր է Արարատի մարզի Շահումյան. Արմավիրի մարզի Մրգաշատ, Նորավան, Ջրարբի, Գեղարքունիքի Զոլաքար (այստեղ գյուղապետն անկուսակցական է), Լոռու մարզի Դաշտադեմ, Խնկոյան, Սարչապետ, Կոտայքի մարզի Քանաքեռավան համայնքներում:

Pre-election campaign for self-government bodies starts in Armenia’s 36 communities from March 30. Mayoral posts are to be elected in 33 communities of the republic.
In Talin three candidates will run for the post of the town mayor, including acting Mayor Sargis Aramyan from the Republican Party, Gurgen Grigoryan from “Armenian Revival” Party and Tigran Harutyunyan from ARF-Dashnaktutsutyun.
Two candidates will struggle for the Spitak Mayor’s post, including acting Mayor Gagik Sahakyan, and Deputy Governor of Lori Province Vanik Asatryan. The two representatives of the Republican Party are self-nominated, since the ruling party has not yet vowed its support to either candidate.
The major contest will evolve in Hrazdan, where the struggle will be among Republican candidate Aram Danielyan, who is also the acting mayor of the town, Sasun MIkayelyan from “Civil Agreement” Party, and Arthur Misakyan from “Armenian Revival” party.
In most villages Republican acting mayors are the sole candidates nominated for the elections. It should be noted that registered candidates might withdraw their candidacy until April 7. Local elections will be held on April 17, 2016.