ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևի հետ:
Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, զրուցակիցները քննարկել են Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետի՝ առաջիկայում Հայաստանի Հանրապետություն նախատեսվող պաշտոնական այցին և ՀՀ-ում անցկացվելիք Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին վերաբերող հարցեր:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում Հովիկ Աբրահամյանը և Դմիտրի Մեդվեդևն անդրադարձել են նաև հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների ընթացիկ օրակարգին, ինչպես նաև քննարկել են առևտրատնտեսական համագործակցությանն առնչվող հարցեր:

Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan had a telephone conversation with Russian Premier Dmitry Medvedev, the press department of the Government reports.
According to the information, the two heads of government discussed the Russian PM’s upcoming official visit to Armenia as well as issues related to the Eurasian Intergovernmental Council session to be held in Armenia.
Abrahaymyan, Medvedev touched upon the current agenda of the Armenian-Russian strategic relations as well as the issues of economic and trade cooperation, reads the statement.