ԼՂՀ ՊԲ-ն ադրբեջանական զինուժի ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատժիչ գործողությունների
Մարտի 31-ին և լույս ապրիլի 1-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում շարունակվել է պահպանվել լարվածությունը: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 2700 կրակոց:
Շփման գծի գրեթե բոլոր հատվածներում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է տարբեր տրամաչափի ականանետեր և նռնականետեր: Հատկապես ինտենսիվ հրետակոծության են ենթարկվել առաջնային գծի հյուսիսարևելյան՝ Մարտակերտի ուղղությամբ տեղակայված մարտական հենակետերը, որոնց ուղղությամբ 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից արձակվել է 52 արկ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ադրբեջանական զինուժի ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատժիչ գործողությունների և վերջիններիս ստիպել ձեռնպահ մնալ իրադրությունը սրելու հետագա քայլերից:

Армия обороны НКР пресекла активность ВС Азербайджана
Накануне, 31 марта, и в ночь на 1 апреля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил сохранялась напряженность. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 2700 выстрелов.
Практически на всех участках линии соприкосновения азербайджанские ВС применили минометы и гранатометы различных калибров. Особо интенсивному артобстрелу подверглись боевые позиции, дислоцированные на северо-восточном – мартакертском – направлении передовой линии, в их направлении из 60-и и 82-миллиметровых минометов выпущено 52 снаряда.
«Передовые подразделения Армии обороны НКР для подавления активности ВС Азербайджана прибегли к карательным действиям, заставив противника воздержаться от дальнейших шагов по обострению ситуации», – говорится в сообщении.